Jako každý rok se naše středisko bude účastnit turistických závodů.

Co to je turistický závod (pro ty, kteří ještě neznají) Tento outdoorový závod se skládá z terénního běhu v délce od 2 do 6 kilometrů (podle věkových kategorií) a z řady kontrolních stanovišť:   odhad vzdálenosti hod míčkem plížení     lanová lávka     vázání uzlů orientace mapy azimutové úseky určování dřevin poznávání turistických a topografických značek poznávání kulturních a přírodních památek Měří se čas strávený na trati a za nesprávně splněné úkoly jsou trestné minuty, které se připočítávají k času. Všechny kategorie běhají jako jednotlivci. Více o závodech na: www.turisticky-zavod.cz

Termíny základních kol (Středočeský kraj)

2. 11. 2019 - Kralupy nad Vltavou - Krajský závod

21. 3. 2020 - Týnec nad Sázavou - Krajský závod

28. 3. 2020 - Kralupy nad Vltavou - Mistroství středočeského kraje

Závody jsou postupové, všichni se mohou zúčastnit těchto prvních dvou jednodenních závodů a z nich postupně získat postup na Český pohár, Mistrovství České Republiky i Mezinárodní mistrovství. S postupujícími komunikujeme a trénujeme a můžeme se tak pyšnit mistrní sportu za Evou Babicovou, či loňským vítězem Mistrovství ČR Petrem Roubíčkem. Pojď to zkusit taky. V případě postupu si kromě sportu si užiješ několik víkendů po celé České Republice. Kdy odjíždíme vždy v pátek odpoledne a vracíme se v sobotu v pozdních hodinách. Každý postupující získává závodní oddílové tričko.

Trénink na závod

Středa 11. 3. 2020 v čase 16:30-18:00. Sraz u velké klubovny v Kollárově ulici. Kromě přípravy na závod si zahrajeme i nějaké hry.

Bližší informace k závodům 21. 3. 2020 v Týnci nad Sázavou

Sraz: 7:10 (odjezd vlaku v 7:28)

Pravděpodobný návrat: 17:35 – bude ještě upřesněn

Cena: 70 Kč

S sebou: oblečení na samotný závod, tužka, svačina a pití

Pro koho je závod určený: závod je veřejný a jsou zde všechny věkové kategorie, proto děti, vedoucí i rodiče si mohou závod vyzkoušet. Nováčci jsou vítáni :).

Přihlášení: Přihlásit se nejlépe můžete přes email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. tel. 734 136 449 uveďte jméno příjmení a rok narození závodníka.