img_005

Rádi ve svých řadách přivítáme chlapce mezi první a čtvrtou třídou základní školy. Podmínky vstupu do našeho oddílu nejsou nijak úděsné. Stačí nahlédnout na tyto stránky, kdy máme schůzky a přijít se podívat. První schůzku děláme vždycky tak trochu "na rozkoukanou". Pokud se nováčkovi bude v našem oddíle líbit, není problém přijít i příště. Pak se domlouváme na různých formalitách jako přihláška apod. Zpravidla po měsíci se pak sejdeme s rodiči a vše si pokud možno vyjasníme. Pokud se nováčkovi u nás líbit nebude, prostě příště nepřijde a vše je vyřešeno.

V podstatě jedinou (ale každopádně hlavní) podmínkou členství v oddíle je samotná chuť člena se činnosti účastnit. Potom samozřejmě následuje taky trochu podmínek z naší strany, kdy se snažíme tak trochu výchovně působit (abychom nemluvili sprostě, abychom se uměli podělit s kamarády třeba o sladkosti nebo si časem dovedli pomoci apod.), avšak (pokud naše paměť sahá) nikdy jsme nikoho nevyloučili (pokud s někým byly problémy, zpravidla odešel sám). Nejsme však žádný spolek elitářských a posvátně se chovajících dětiček, máme v oddíle zcela normální kluky, kteří občas umí velice pěkně dostát svému názvu "smečka...".

Tolik tedy asi k našim podmínkám. Samozřejmě je velmi těžké popisovat to takto "na dálku", nejlepší je opravdu přijít se podívat a domluvit se osobně.

Pokud se týká programu; jak částečně vyplývá i z našich stránek, program se skládá ze dvou hlavních částí:

• první částí jsou schůzky, které se konají jednou týdně v délce jedné a půlhodiny. Na nich hrajeme různé hry, pokud je hezky, chodíme ven a trochu se i učíme různé dovednosti jak ze zálesácké a skautské praxe (ona tolik omílaná Morseovka apod.), ale i z praktického života (co dělat, když se ztratíme, jak přivolat pomoc, jak si zavázat tkaničky u bot, aby se nerozvázaly...). Schůzky zpravidla začínají a končí v klubovně, kterou máme v Kollárově ulici hned vedle MŠ naproti ordinaci Dr. Palmy,
  • druhou část tvoří výpravy a akce, konané zpravidla o víkendech nebo ve dnech školního volna. Buď děláme akce v Českém Brodě (např. o pololetních prázdninách herní den v klubovně pro ty, kteří nikam nejedou a jejichž rodiče musejí do práce) nebo jedeme někam ven - buď na jeden den, nebo i na celý víkend. V červenci se pak koná akce, kterou vrcholí naše celoroční činnost - dvoutýdenní letní tábor v Posázaví, kde bydlíme v indiánských stanech tee-pee (viz fotky na těchto stránkách).

Na akcích si pak prakticky ověřujeme věci, o kterých si povídáme na schůzkách a není možnost je vyzkoušet přímo tam.

Komunikace s rodiči probíhá pomocí emailů,  notýsků - vzkazníčků, kam my lepíme informace podstatné pro rodiče (aby byly čitelné, máme je vytisknuté) a rodiče nám tam píší své vzkazy, nebo prostřednictvím internetových stránek (je tak jednoduché říci "visí to na webu...").

Schůzky

Ve školním roce 2023/24 probíhají schůzky vlčat v těchto termínech:

DenČas
středa 16:00 - 17:30 v klubovně