Vzhledem k situaci v ČR je akce zrušena. Děkujeme za pochopení.

Pokyny pro účastníky velikonoční výpravy ve dnech 9.4.2020 ČT – 13.4.2020 Po

Kaprálův mlýn – Moravský kras CHKO

Sraz dětí: 9.4.2020 ČT - v 7:00 na nádraží v Českém Brodě (7:38 odjezd vlaku)

Návrat: 13.4.2020 Po - v 14:57 na nádraží v Českém Brodě

Ubytování:http://www.kapraluvmlyn.cz/

Budeme Vám vděčni, pokud se s námi podělíte o své upečené skvosty a dáte nám sebou nějakou buchtu na snídaně (děkujeme).

Cena výpravy1000 Kč, žádáme Vás, o platbu nejpozději do 26. 3. na bankovní účet střediska.

Příklad:

Číslo střediskového bankovního účtu: 0425820389/0800

Var.č.: xxx (informaci mají oddíloví vedoucí dítěte)

Zpráva pro příjemce: Jméno příjmení dítěte – Velikonoce 2020

S sebou:

• Spacák - Bude se spát na přepychových postelích.
  • Oblečení do přírody, tepláková souprava, svetr, trička, tílka, trenýrky, ponožky, rezervní prádlo – vše v dostatečném počtu dle uvážení rodičů! Počítejte s tím, že děti se v případě deště zmáchají a věci, hlavně boty okamžitě neuschnou!, vše řádně označeno, pohodlné pevné boty rezervní, boty(pantofle) na přezutí do chaty, bunda – větrovka, PLÁŠTĚNKA, čepice, šátek, dle počasí rukavice, šála a plavkyPůjde se jak do přírody, tak do města.
  • Mycí potřeby, ručník, utěrku – stačí obroubený kus látky. Ešus netřeba.
  • „Vybavenost“, baterka, další drobnosti dle vlastní úvahy, malý batůžek na výlet.
  • Jídlo a pití na cestu, připravujeme až večeři (hlady neumřou).
  • Prosíme o seznam a označení věcí (hlavně u mladších dětí). Po každé akci zbude spousta věcí, které nikoho nejsou!
  • Chlapci si nezapomenou sami zajistit proutky a vše potřebné na pomlázku (proutky se pokusíme sehnat i na místě)
  • Děvčata nezapomenou, že je pomlázka, budeme malovat vajíčka – barvy na vejce (vejce si s sebou nevozte, koupíme je hromadně).
  • Kartička zdravotní pojišťovny (stačí čitelná kopie), léky na alergii apod. které si převezme váš vedoucí před odjezdem ráno.
  • Vše sbalit do batohu. Skauti a skautky si povezou své batohy celou cestu. Vlčatům a světluškám povezeme batohy autem, starší by si je měli také vézt sami.

Všechny potřebné informace získáte u vedoucích na schůzkách.

Jako každý rok se naše středisko bude účastnit turistických závodů.

Co to je turistický závod (pro ty, kteří ještě neznají) Tento outdoorový závod se skládá z terénního běhu v délce od 2 do 6 kilometrů (podle věkových kategorií) a z řady kontrolních stanovišť:   odhad vzdálenosti hod míčkem plížení     lanová lávka     vázání uzlů orientace mapy azimutové úseky určování dřevin poznávání turistických a topografických značek poznávání kulturních a přírodních památek Měří se čas strávený na trati a za nesprávně splněné úkoly jsou trestné minuty, které se připočítávají k času. Všechny kategorie běhají jako jednotlivci. Více o závodech na: www.turisticky-zavod.cz

Termíny základních kol (Středočeský kraj)

2. 11. 2019 - Kralupy nad Vltavou - Krajský závod

21. 3. 2020 - Týnec nad Sázavou - Krajský závod

28. 3. 2020 - Kralupy nad Vltavou - Mistroství středočeského kraje

Závody jsou postupové, všichni se mohou zúčastnit těchto prvních dvou jednodenních závodů a z nich postupně získat postup na Český pohár, Mistrovství České Republiky i Mezinárodní mistrovství. S postupujícími komunikujeme a trénujeme a můžeme se tak pyšnit mistrní sportu za Evou Babicovou, či loňským vítězem Mistrovství ČR Petrem Roubíčkem. Pojď to zkusit taky. V případě postupu si kromě sportu si užiješ několik víkendů po celé České Republice. Kdy odjíždíme vždy v pátek odpoledne a vracíme se v sobotu v pozdních hodinách. Každý postupující získává závodní oddílové tričko.

Trénink na závod

Středa 11. 3. 2020 v čase 16:30-18:00. Sraz u velké klubovny v Kollárově ulici. Kromě přípravy na závod si zahrajeme i nějaké hry.

Bližší informace k závodům 21. 3. 2020 v Týnci nad Sázavou

Sraz: 7:10 (odjezd vlaku v 7:28)

Pravděpodobný návrat: 17:35 – bude ještě upřesněn

Cena: 70 Kč

S sebou: oblečení na samotný závod, tužka, svačina a pití

Pro koho je závod určený: závod je veřejný a jsou zde všechny věkové kategorie, proto děti, vedoucí i rodiče si mohou závod vyzkoušet. Nováčci jsou vítáni :).

Přihlášení: Přihlásit se nejlépe můžete přes email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. tel. 734 136 449 uveďte jméno příjmení a rok narození závodníka.

Kdy: Sobota 15.2. 11:00-14:00

Kde: klubovna

S sebou: Barevná brčka, nůžky, provázek/bavlnka, občerstvení k filmu

Prosíme o nahlášení dětí do pátku 14.2.

Kontakt: Anna Vodičková 723 583 144

Michaela Tvrzníková 737 851 300

Sraz: čtvrtek 30.1. 15:15 (vlak 15:38) na nádraží v Českém Brodě

Návrat: neděle 2.2. cca 14:57

Cena: 700,- (plaťte prosím na střediskový účet: 0425820389/0800 s variabilním symbolem, který vám sdělí oddílový vedoucí)

S sebou: spacák a karimatku, věci na spaní, přezůvky do chaty, převlečení do chaty, teplé oblečení na ven (bude-li sníh půjdeme bobovat) i rezervní, rezervní boty, svačinu do vlaku (k večeři bude jenom něco malého), rodiče prosíme o nějakou buchtu na snídani

Letos se nepojede lyžovat, půjdeme pouze na boby a bude-li mrznout tak i na brusle. (Boby a brusle s sebou.)

Na sobě kroj (nebo alespoň hnědý skautský šátek a oddílové tričko).

vánoční besídka se z časových důvodů přesouvá na středeční schůzku ve velké klubovně.

S sebou: skořápku se svíčkou, hrníček s čajem, jablíčko, cukroví a hlavně dobrou náladu.