Kdy: pátek 24. 11. 2017

Od 17:30 do 19:30 hodin ( pro starší možno i déle)
Kde: v naší klubovně v Kollárově ulici
S sebou: Dobrou náladu
Přijďte si namalovat šálek s podšálkem, hrneček nebo skleničku do naší klubovny. Budeme malovat od 17:30 až do 19:30, ale můžete přijít něco malého namalovat a hned zase odejít. Vaše výrobky do dalšího dne vypálíme a domluvíme se na předání. Za jakýkoliv výrobek, který si namalujete, vybíráme 35-80 Kč (barvy, sklo). S sebou můžete vzít rodiče a kamarády. Vše bude nakoupeno předem.

Na celé akci vám bude k dispozici malířka skla Simona Machorková

Sraz: 7:15 na nádraží v Českém Brodě (odjezd 7:32)

Pravděpodobný návrat: 16:14 hod.

Cena: 110 Kč

S sebou: oblečení na samotný závod, tužka, svačina a pití

Pro koho je závod určený: závod je veřejný a jsou zde všechny věkové kategorie, proto děti, vedoucí i rodiče si mohou závod vyzkoušet. Nováčci jsou vítáni :).

Trénink na závod: pondělí 30. 10. 2017 v čase 17:30-19:00. Sraz u velké klubovny v Kollárově ulici. Kromě přípravy na závod si samozřejmě zahrajeme i nějaké hry.

Přihlášky zasílejte, na kterýkoliv z kontaktních údajů:

Jana Čokrtová 733620749, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Eva Čokrtová 732735291, Vanesa Martincová 777410664.

Co to je turistický závod (pro ty, kteří ještě neznají)

Tento outdoorový závod se skládá z terénního běhu v délce od 2 do 6 kilometrů (podle věkových kategorií) a z řady kontrolních stanovišť:

odhad vzdálenosti

hod míčkem

plížení

lanová lávka

vázání uzlů

orientace mapy

azimutové úseky

určování dřevin

poznávání turistických a topografických značek

poznávání kulturních a přírodních památek

Měří se čas strávený na trati a za nesprávně splněné úkoly jsou trestné minuty, které se připočítávají k času. Všechny kategorie běhají jako jednotlivci. Více o závodech na: www.turisticky-zavod.cz

Každý rok se vedoucí, roveři, skauti a skautky sejdou před dušičkami a jdou dát svícínky na hrob bývalým skautům. A i tento rok tomu tak bude.

Sraz: středa 1. 11. 2017 v 16:30 před hřbitovem

Předpokládaný konec: 18:00, poté se zájemci navštívíme pizzerii na Malechově (peníze s sebou), odchod domů dle vašich možností

Nezapomenout: kroj, teplé oblečení, hodí se občas i baterka
Chceš s námi strávit pět dní plných zábavy, dobrodružství a spousty nezapomenutelných zážitků? Tak neseď doma a pojeď s námi! Litovat rozhodně nebudeš!

Pro koho je akce určená? Světlušky, vlčata, skauti, skautky a roveři.

Kdy? 26.10. - 29. 10. 2017

Kam se jede? Rokytnice nad Jizerou na faru - malé městečko v Krkonoších

Kdy odjíždíme? Sraz je ve čtvrtek 26.10.2017 na nádraží v 7:15.

Kdy se vrátíme? Příjezd je v neděli 29.10. 2017 na nádraží v 14:00.

Cena výpravy je 1.000 Kč, prosíme Vás o závazné přihlášení a zaplacení převodem peněz na účet. Pokud nevíte variabilní kod vašeho dítěte, zeptejte se svého oddílového vedoucího. Pokud není možno akci zaplatit i převodem peněz, po domluvě oddílového vedoucího je tu možnost platit v hotovosti.  (případně je možné se závazně přihlásit a domluvit pozdější zaplacení s oddílovými vedoucími).

Co si vzít s sebou?
Oblečení do přírody, tepláková souprava, svetr, trička, tílka, trenýrky, ponožky, rezervní prádlo – vše v dostatečném počtu dle uvážení rodičů! Počítejte s tím, že děti se v případě deště zmáchají a věci, hlavně boty okamžitě neuschnou!, pohodlné pevné boty + 1 rezervní, boty na přezutí do chaty, bunda, PLÁŠTĚNKA, čepice, šátek, dle počasí rukavice, šála, mycí potřeby
„Vybavenost“, baterka, karty, další drobnosti dle vlastní úvahy, malý batůžek na výlet, prostěradlo nebo kus látky ve velikosti prostěradla.
Jídlo na cestu a částečně i oběd (po příjezdu bude k obědu pouze polévka)

Vše sbalit do batohu, skauti a skautky si povezou své batohy celou cestu, vlčatům a světluškám povezeme batohy autem. Prosíme o seznam a řádné označení věcí! (u světlušek a vlčat).

SPACÁK, prostěradlo či deka

Nezapomeňte kartičku zdravotní pojišťovny (světluškám a vlčatům ji na nádraží od rodičů vybíráme)

Budeme velice rádi, když maminky upečou bábovku či buchtu na snídani :)

Těšíme se na Tebe.

Kontakty:
Jana Takáčová
Tel: 737 464 088

Lucie Mukařovká
Tel: 603 861 816

Pochodu Českobroská padesátka se účastníme již několikátým rokem. Přidejte se k nám a vyrazme společně po několikakilometrové trase tohoto pochodu :). Vzít s sebou můžete i známé a kamarády.

Sraz: sobota 7. 10. 2017, 8:00 u klubovny
Návrat: cca 15:00
S sebou: svačinu, pití, pevnou obuv, špekáček s pečivem a především dobrou náladu:).
Cena: 10 Kč (startovné)

Na všechny se moc těšíme!
Kdyby někdo chtěl již vybírat trasu:http://pochod-cesbrod.ic.cz/cb50.php