Každý rok se vedoucí, roveři, skauti a skautky sejdou před dušičkami a jdou dát svícínky na hrob bývalým skautům. A i tento rok tomu tak bude.
Sraz: čtvrtek 31. 10. 2019 v 16:00 před hřbitovem
Předpokládaný konec: 17:30, poté se zájemci navštívíme pizzerii na Malechově (peníze s sebou), odchod domů dle vašich možností
Nezapomenout: kroj, teplé oblečení, hodí se občas i baterka

Pro koho je akce určena? Světlušky, vlčata, skauty, skautky a rovery.

Kdy: 25. 10. – 30. 10. 2019

Kam se jede: do Rokytnice nad Jizerou na faru - www.rokytnice.com/fara

Sraz: v PÁTEK v 15:30 na nádraží v Českém Brodě (odjezd vlaku 15:50)

Návrat: ve středu 30. 10. 2019 na nádraží (předpokládaný návrat 15:54)

Cena výpravy je 700,- Kč, prosíme Vás o závazné přihlášení a zaplacení převodem peněz na účet (Číslo bankovního účtu: 0425820389/0800) do 19. 10. 2019. Pokud nevíte variabilní symbol vašeho dítěte, prosím zeptejte se svého oddílového vedoucího.

Co si vzít s sebou?

• Oblečení do přírody, tepláková souprava, svetr, trička, tílka, trenýrky, ponožky, rezervní prádlo – vše v dostatečném počtu dle zvážení rodičů (jedeme na 5 dní)! Počítejte s tím, že děti se v případě deště zmáchají a věci, hlavně boty okamžitě neuschnou, pohodlné pevné boty + 1 rezervní, boty na přezutí do chaty, bunda, PLÁŠTĚNKA, čepice, šátek, dle počasí rukavice, šála, mycí potřeby, SPACÁK, prostěradlo či deka.

Prosíme o seznam a řádné označení věcí! (u světlušek a vlčat).

• „Vybavenost“, baterka, karty, další drobnosti dle vlastní úvahy, malý batůžek na výlet.
  • Jídlo na cestu a částečně i večeři (po příjezdu bude k večeři pouze polévka)
  • Nezapomeňte kartičku zdravotní pojišťovny (světluškám a vlčatům ji na nádraží od rodičů vybíráme) a na řádně zabalené léky s dávkováním. Jestli má Vaše dítě nějakou zdravotní komplikaci, upozorněte na to vedení Vašeho dítěte!!!

Prosíme, abyste Vašemu dítěti nedávaly s sebou nejlépe žádnou elektroniku. Za její případnou ztrátu neneseme odpovědnost.

Budeme velice rádi, když maminky upečou bábovku či buchtu na snídani :)

Kontakty:

Markéta Ptáčková

Tel; 603 733 136

Anna Kašparová

Tel; 604 961 643

Již tradiční závod dvoučlenných hlídek se uskuteční v sobotu 12.10. 2019

Sraz: V sobotu 8:00 - Českobrodské nádraží

Očekávaný konec závodu: cca. 15:00

Návrat: cca. 16:00 (upřesníme)

S sebou: Oblečení na závod + oblečení na převlečení, svačinu/oběd + pití, 20 Kč na cestu autobusem, pláštěnku

Pro skauty a skautky: Možnost vyrazit již v pátek a pomoct při stavbě závodní trati. Sraz na nakládání v 15:00 u klubovny.

Pro vlčata: Vlčata vyráží také již v pátek na louce přespat, bližší informace v mailu.

Kdy: 13. -15. 9.

Cena: 50,- Kč

Sraz: 16:30 na nádraží v Českém Brodě

Návrat: v neděli odpoledne, před návratem upřesníme

S sebou: spacák, karimatka, nůž, baterka, lžíce, teplé oblečení k ohni na večer, pláštěnku, vhodnou obuv do terénu, vše zabalit do batohu, který si ponesete

AKCE JE POUZE PRO ODDÍL SKAUTŮ

Sraz: v pátek 15.30 na nádraží

Návrat: v neděli, vlakem 15.54, pokud se nevejdeme do aut

Kde: Tábořiště pod kopcem Pohoř

Cena: 200kč

S sebou: spacák, hygienu, baterku, pláštěnku, pracovní oblečení, pevné boty, pití, svačinu na cestu (k večeři bude jen polévka), světlušky ještě papír a psací potřeby

Pokud máte čas a chuť, můžete upéct nějakou buchtu na snídani

Velmi uvítáme pomoc rodičů, tak je vemte s sebou. Pokud máte možnost vzít hrábě nebo motorovou pilu, budeme rádi.

Prosíme nahlásit účast dítěte i rodičů nejpozději do 18.6 svému oddílovému vedoucímu.

Pro ty, kdo pojedou autem: oba mosty, které vedou k našemu tábořišti jsou uzavřené, možné cesty tedy vedou přes Lipinu nebo Krasoňovice.

Kontakt: Anna Vodičková

Michaela Tvrzníková