popoles mapka

Členové našeho střediska Vás srdečně zvou na již 37. ročník Pochodu pohádkovým lesem. Vstup do Pohádkového lesa bude otevřen v sobotu 1. června 2019 od 12 do 16 hodin přímo v prostorách Tuchorazské tvrze v obci Tuchoraz nedaleko Českého Brodu.

Ke startu se dostanete z Českého Brodu (z náměstí, z nádraží) po červené turistické značce kolem Podviničního rybníka až do obce Tuchoraz (cca 3,5 km). Délka samotného pohádkového pochodu je přibližně dlouhá 3 km a je vedena převážně po lesních cestách (jízda s terénním kočárkem jen pro fyzicky zdatné jedince, spíše doporučujeme krosnu).

I tento rok se děti mohou těšit na známé postavičky z našich pohádek a Večerníčků. U každého ze šestnácti pohádkových zastavení děti plní zadaný úkol, za jehož splnění získávají odměnu v podobě drobné sladkosti či omalovánky, pastelek, balónku či jablíčka z místního sadu a v závěru trasy tradičně tismický špekáček s pečivem, který si lze opéct u společného ohniště na louce za obcí Zahrady. V cíli bude připraveno tekuté občerstvení jak pro malé, tak i velké návštěvníky. Špekáčky pro dospělé lze na místě pořídit též.

Jednotné vstupné 50 Kč. Akce probíhá za každého počasí.

Těšíme se na Vás :-)

Fotografie z předchozích ročníků naleznete ve fotogalerii (2014, 2015, 2016, 2017, 2018).