popoles mapkaSkautská střediska Český Brod Vás srdečně zvou na již 36. ročník Pochodu pohádkovým lesem. Vstup do Pohádkového lesa bude otevřen v sobotu 2. června 2018 od 12 do 16 hodin přímo v prostorách Tuchorazské tvrze v obci Tuchoraz nedaleko Českého Brodu. Návštěvníci budou mít možnost navštívit obnovený interiér i exteriér této nádherné památky z počátku 15. století. Velké díky tak patří panu Ing. Vyšatovi a jeho rodině, kteří nám umožní vstup na tvrz.

Ke startu se dostanete z Českého Brodu (z náměstí, z nádraží) po červené turistické značce kolem Podviničního rybníka až do obce Tuchoraz (cca 3,5 km). Délka samotného pohádkového pochodu je přibližně dlouhá 3 km a je vedena převážně po lesních cestách (jízda s terénním kočárkem jen pro fyzicky zdatné jedince, spíše doporučujeme krosnu).

I tento rok se děti mohou těšit na známé postavičky z našich pohádek a Večerníčků. U každého ze šestnácti pohádkových zastavení děti plní zadaný úkol, za jehož splnění získávají odměnu v podobě drobné sladkosti či omalovánky, pastelek, balónku, nově letos také jablíčka z místního sadu a v závěru trasy tradičně tismický špekáček s pečivem, který si lze opéct u společného ohniště na louce za obcí Zahrady. V cíli bude připraveno občerstvení jak pro malé, tak i velké návštěvníky.

Jednotné vstupné 40 Kč. Akce probíhá za každého počasí.

Těšíme se na Vás :-)

Fotografie z předchozích ročníků naleznete ve fotogalerii (2014, 2015, 2016, 2017).