Přidej se k nám!

Středa 19:00 - ? Všichni roveři, rangers, vedoucí, ... Klubovna

Pavel Corradini

img_005

Rádi ve svých řadách přivítáme chlapce mezi první a čtvrtou třídou základní školy. Podmínky vstupu do našeho oddílu nejsou nijak úděsné. Stačí nahlédnout na tyto stránky, kdy máme schůzky a přijít se podívat. První schůzku děláme vždycky tak trochu "na rozkoukanou". Pokud se nováčkovi bude v našem oddíle líbit, není problém přijít i příště. Pak se domlouváme na různých formalitách jako přihláška apod. Zpravidla po měsíci se pak sejdeme s rodiči a vše si pokud možno vyjasníme. Pokud se nováčkovi u nás líbit nebude, prostě příště nepřijde a vše je vyřešeno.

V podstatě jedinou (ale každopádně hlavní) podmínkou členství v oddíle je samotná chuť člena se činnosti účastnit. Potom samozřejmě následuje taky trochu podmínek z naší strany, kdy se snažíme tak trochu výchovně působit (abychom nemluvili sprostě, abychom se uměli podělit s kamarády třeba o sladkosti nebo si časem dovedli pomoci apod.), avšak (pokud naše paměť sahá) nikdy jsme nikoho nevyloučili (pokud s někým byly problémy, zpravidla odešel sám). Nejsme však žádný spolek elitářských a posvátně se chovajících dětiček, máme v oddíle zcela normální kluky, kteří občas umí velice pěkně dostát svému názvu "smečka...".

Tolik tedy asi k našim podmínkám. Samozřejmě je velmi těžké popisovat to takto "na dálku", nejlepší je opravdu přijít se podívat a domluvit se osobně.

Pokud se týká programu; jak částečně vyplývá i z našich stránek, program se skládá ze dvou hlavních částí:

• první částí jsou schůzky, které se konají jednou týdně v délce jedné a půlhodiny. Na nich hrajeme různé hry, pokud je hezky, chodíme ven a trochu se i učíme různé dovednosti jak ze zálesácké a skautské praxe (ona tolik omílaná Morseovka apod.), ale i z praktického života (co dělat, když se ztratíme, jak přivolat pomoc, jak si zavázat tkaničky u bot, aby se nerozvázaly...). Schůzky zpravidla začínají a končí v klubovně, kterou máme v Kollárově ulici hned vedle MŠ naproti ordinaci Dr. Palmy,
  • druhou část tvoří výpravy a akce, konané zpravidla o víkendech nebo ve dnech školního volna. Buď děláme akce v Českém Brodě (např. o pololetních prázdninách herní den v klubovně pro ty, kteří nikam nejedou a jejichž rodiče musejí do práce) nebo jedeme někam ven - buď na jeden den, nebo i na celý víkend. V červenci se pak koná akce, kterou vrcholí naše celoroční činnost - dvoutýdenní letní tábor v Posázaví, kde bydlíme v indiánských stanech tee-pee (viz fotky na těchto stránkách).

Na akcích si pak prakticky ověřujeme věci, o kterých si povídáme na schůzkách a není možnost je vyzkoušet přímo tam.

Komunikace s rodiči probíhá pomocí emailů,  notýsků - vzkazníčků, kam my lepíme informace podstatné pro rodiče (aby byly čitelné, máme je vytisknuté) a rodiče nám tam píší své vzkazy, nebo prostřednictvím internetových stránek (je tak jednoduché říci "visí to na webu...").

Schůzky

Ve školním roce 2017/18 probíhají schůzky vlčat v těchto termínech:

DenČas
středa 16:00 - 17:30 v klubovně
středa 16:00 - 17:30 na Podzimku

Kontakty

Kontakty včetně telefonních čísel na vedoucí jednotlivých schůzek rodiče obdrželi mailem.

Smečku vlčat vedou:

Jiří Mokošín - zástupce vůdce smečky

Matěj Ptáček

Jiří Jelínek

Roj světlušek je určen pro holky od 6 do 11 let (1. - 5. třída). Převážně si hrají v klubovně či v přírodě, kreslí a učí se základním zálesáckým dovednostem. Chodí na kratší výlety, jezdí s ostatními oddíly o jarních, velikonočních a podzimních prázdninách na hory a také na tábor.

DenČasS kýmKde

S Aničkou K., Aničkou V., Eliškou, Kiki j. a Šárkou  Klubovna
 Úterý  16:00 - 17:30  S Janičkou, Kájou, Maky P., Míšou a Klárkou Klubovna

Nebojte se přijít mezi nás kdykoliv během roku :-)

Martina Stříbrná Mája

Radka Novotná Radunka

Jana Takáčová Janička

Karolína Mukařovská Kája Muky

Anna Vodičková Anička

Anna Kašparová Anička

Kristýna Jeníková Kiki

Michaela Tvrzníková - Míša

Markéta Ptáčková Maky

Klára Přikrylová

Eliška Němečková

Šárka Eichlerová

Co nosím na schůzku?

Tvrdé desky (sešit A4 s pevnými deskami bez kroužků, linkovaný)

Krabička poslední záchrany (KPZ) – sirky, svíčka, drobné peníze, provázek, drátek, známky (na pohled a dopis), jehla a nit, knoflíky, zavírací špendlík, náplast a obvaz, připínáčky hřebíčky, žiletka/nožík, tužka a papír, březová kůra, křída

Čmáráček (jakýkoliv sešit)

Vzkazníček (Sešit, do kterého se budou lepit informace pro rodiče na papírkách)

Šátek

Uzlovačka (Asi dva metry dlouhý provaz, na kterém se dají vázat uzle)

Cestička světlušek   (Kdo má, zbytku rozdáme během podzimu na schůzkách)

40211546_349467002262109_5160507715583213568_n.jpg

Oddíl je určen pro holky mezi 11 a 15 lety. Každý týden máme 1,5 hodinovou schůzku, občas vyrážíme na výlety za různými zajímavostmi. Pokud nevíš, proč bys měla začít chodit do skauta, můžeš si zde přečíst názory na skauting našich skautek.

Rády přivítáme nové tváře, protože čím větší parta, tím větší sranda a zážitky.

DenČas Kde

Středa 17:30-19:00   Klubovna

Kontakty

vedocí oddílu Lucie Kolingerová - 606 605 138

Jana Čokrtová

Barbora Wallenfelsová

Vanesa Martincová

Tereza Procházková

Zelený Porost - foto 1

Oddíl je určen pro kluky od 11 do 15 let. Každý týden máme 1,5 hodinovou schůzku, minimálně jednou měsíčně vyrážíme na výpravu do přírody či za jinými zajímavostmi. Sportujeme a učíme se různé zálesácké dovednosti.

DenČasPro kohoKde

17:30 - 19:00 Všichni skauti Podzimek