Sraz: 25.3. v 7:10 na nádraží v Českem Brodě (vlak 7:27)

Návrat kolem páté hodiny.

S sebou: oblečení na samotný závod, propiska, svačina, pití.

Cena: 200 Kč - bude vyúčtováno po závodě (cesta + startovné).

Pro koho je závod určený: Závod je veřejný a jsou zde všechny věkové kategorie. Nováčci jsou vítáni. Více info na www.turisticky-zavod.cz

Přihlášky do útery 21. března na mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ( napsat jméno a rok narození). Ti kteří se rozhodnou zúčastnit později než úterý 21. března se mohou přihlásit přes SMS na 604 103 917 (Fiský) stejným obsahem jako přes mail.

Informace pro skauty

Pro Světlo jedeme do Kolína v sobotu 17. 12.

Sraz na nádraží v 7:20

Návrat vlakem v 9:54, možná bude krátká obchůzka po městě. Lze stihnout i výpravu vlčat a světlušek.

S sebou skautský kroj, lucernu (uzavřenou), občerstvení, kapesné.

 

Informace pro veřejnost

Betlémské světlo si lze mimo jiné domů odnést z akce Betlémská spirála ve čtvrtek 22. prosince u kostela sv. Gotharda - viz Betlémská spirála - Aktuálně z města - Město Český Brod (cesbrod.cz)

ŠEMBERSKÁ 12

Již tradiční závod dvoučlenných hlídek se uskuteční v sobotu 9.10. 2021

Kde:GPS WGS 84: Loc: 50°2'35.086"N, 14°50'29.756"E

https://skaut7.cz/images/thumbnails/images/remote/images-stories-naseAkce-mapa_s12-200x155.png

Sraz: V sobotu 7:00 - Českobrodské nádraží

Očekávaný konec závodu: cca. 16:00

Návrat: cca. 16:00 (upřesníme)

S sebou: Oblečení na závod + oblečení na převlečení, svačinu/oběd + pití, 14 Kč na cestu autobusem, pláštěnku 

Pro skauty a skautky: Možnost vyrazit již v pátek a pomoct při stavbě závodní trati. Sraz na nakládání v 15:00 u klubovny.

Kontakt:

Jana Takáčová 

Tel; 737 464 088 

email; Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Letošní tábor je tu!

 

Milí rodičové, přejeme vám, ať si čas strávený bez svých ratolestí taky trochu užijete. A aby se vám tolik nestýskalo, připomínáme možnosti zasílání dopisů na tábor.

 

Adresa tábořiště:

Skautský stanový tábor střediska 07 Č. Brod

Pod Kopcem Pohoř, 285 10 pošta Čestín

 

V případě zaslání balíčků:

Vojtěch Vodička (pro .... jméno dítěte)

Skautský stanový tábor střediska 07 Č. Brod

Pod Kopcem Pohoř, 285 10 pošta Čestín

 

Zároveň bude opět v provozu, stejně jako vloni, SCHRÁNKA na dvířkách naší skautské klubovny v Kollárově ulici. Tu můžete využít ke vhození dopisů svým dětem. My vedoucí budeme na tábor v rámci pravidelného zásobování dojíždět a při každé takovéto jízdě vhozené dopisy na tábor dovezeme.

Přejeme vám krásný začátek prázdnin :)

POZOR!!! Změna sobotního odjezdu na tábor!
Sraz na nádraží se posouvá z 9:00 na 10:00. Prosím, přijďte včas, zastaví nám rychlík, který jede až do Kutné Hory. Vyhneme se tak výluce mezi Brodem a Kolínem. Těšíme se na vás! </div>


    <div class=
POZOR!!! Změna sobotního odjezdu na tábor!
Sraz na nádraží se posouvá z 9:00 na 10:00. Prosím, přijďte včas, zastaví nám rychlík, který jede až do Kutné Hory. Vyhneme se tak výluce mezi Brodem a Kolínem. Těšíme se na vás! </div>


    <div class=
Tábor bude, jeho přípravy jsou v plném proudu! :) 
 
Jelikož ale stále není vyjasněno, jak to bude s testováním dětí před táborem, ani kdo bude test hradit, přinášíme níže jedno doporučení. Také upozorňujeme, že by bylo dobré děti na test zaregistrovat s dostatečným předstihem - o testy na konci školního roku/na začátku prázdnin bude z důvodu letních táborů  a zahraničních dovolených jistě enormní zájem, tak aby se na vás dostal volný termín. 
Jakmile se ohledně testování dozvíme nějaké novinky, budeme vás informovat, zde i na našem facebooku. 
 
 
Doporučení pro skautské rodiče a vůbec všechny rodiče, kteří v létě posílají děti na jakýkoli letní tábor: „Schovejte“ svým potomkům jeden PCR test na tábor! Budou jej nejspíš potřebovat. 
Stále není jasné, za jakých podmínek se budou letní tábory konat, Ministerstvo zdravotnictví České republiky je bohužel dosud nezveřejnilo. Je ale velmi pravděpodobné, že pro účast na táboře (skautském i jakémkoli jiném) bude třeba negativní PCR test (nebo očkování nebo prodělaná nákaza).
Od 1. června má každý zdravotní pojištěnec (tedy i děti) vedle antigenních testů nově nárok i na dva PCR testy zdarma za kalendářní měsíc. Doporučujeme „schovat“ si jeden PCR test pro potřeby odjezdu na letní tábor.
Cena PCR testu je nezanedbatelná a pokud by rodina pro své děti již neměla k dispozici PCR test zdarma, mohla by jeho nutnost způsobit citelnou finanční zátěž. Pokud Vám to okolnosti umožní, „schovejte“ si tedy jeden PCR test na dny před odjezdem na tábor.
Skautské vedoucí po celé zemi trápí, že rodičům stále nejsou schopni sdělit přesné podmínky konání tábora. Vězte, že vedoucí za to nemohou, informace nemají. Jakmile Ministerstvo zdravotnictví podmínky zveřejní (loni už jsme je touto dobou znali), dozví se je vedoucí více než tisícovky skautských táborů i Vy.
Děkujeme za Vaši za důvěru! ❤#skaut
 
 
 

Děkujeme našim sponzorům za podporu:

 

cesky brodMěsto Český Brod (https://www.cesbrod.cz/)

 

 

zeppelin

Zeppelin CZ s.r.o. (https://zeppelin.cz/)

Milí rodiče světlušek a vlčat, dva týdny utekly jako voda a blíží se odjezd vašich robátek. Rádi bychom tímto připomněli letošní výjimečná pravidla ukončení tábora světlušek a vlčat a předání dětí vám, jejich rodičům. Kvůli letošním přísným protiCovidovým pravidlům bude předání dětí probíhat následujícím způsobem:

Kdy: v sobotu 18.7. v čase od 13:30 do 16:00

Kde: tábořiště Pod kopcem Pohoř, zaparkujte podél asfaltové cesty vedoucí k tábořišti, zůstaňte stát u vstupní brány do tábořiště

Jak: U vstupní brány budete zastaveni a povíte nám jméno svého dítka. Naše rychlá spojka vám dítko i s batožinou a kufry přivede k bráně. U brány budou přítomni vedoucí tábora a táborový zdravotník, ti vám předají veškerou dokumentaci, zbylé léky, poreferují vám o případných zdravotních potížích během táboora, zodpoví vaše dotazy a můžete frčet domů.

Letos tedy nebude možné přihlížet závěrečnému nástupu ani svému dítku sami pobalit, ale to si příští rok zase vynahradíte.

Pokud máte s uvedeným časem zásadní potíž, dejte nám vědět, situaci zcela jistě vyřešíme.

Prosíme vás, NEVSTUPUJTE DO TÁBOŘIŠTĚ!

Děkujeme za pochopení a respektování letošních výjimečných pravidel.

Informace ohledně tábora:

Odevzdání věcí:

  • Nakládání věcí bude ve čtvrtek 2.7. od 18:00 do 20:00 na podzimku (zahrada za divadýlkem ZUŠ)
  • Dodatečný odvoz zavazadel nebude zajištěn

Odjezd na tábor:

  • Sraz: v sobotu 4.7. 2020 9:00 hodin na nádraží v Českém Brodě