ŠEMBERSKÁ 12

Již tradiční závod dvoučlenných hlídek se uskuteční v sobotu 9.10. 2021

Kde:GPS WGS 84: Loc: 50°2'35.086"N, 14°50'29.756"E

https://skaut7.cz/images/thumbnails/images/remote/images-stories-naseAkce-mapa_s12-200x155.png

Sraz: V sobotu 7:00 - Českobrodské nádraží

Očekávaný konec závodu: cca. 16:00

Návrat: cca. 16:00 (upřesníme)

S sebou: Oblečení na závod + oblečení na převlečení, svačinu/oběd + pití, 14 Kč na cestu autobusem, pláštěnku 

Pro skauty a skautky: Možnost vyrazit již v pátek a pomoct při stavbě závodní trati. Sraz na nakládání v 15:00 u klubovny.

Kontakt:

Jana Takáčová 

Tel; 737 464 088 

email; Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Letošní tábor je tu!

 

Milí rodičové, přejeme vám, ať si čas strávený bez svých ratolestí taky trochu užijete. A aby se vám tolik nestýskalo, připomínáme možnosti zasílání dopisů na tábor.

 

Adresa tábořiště:

Skautský stanový tábor střediska 07 Č. Brod

Pod Kopcem Pohoř, 285 10 pošta Čestín

 

V případě zaslání balíčků:

Vojtěch Vodička (pro .... jméno dítěte)

Skautský stanový tábor střediska 07 Č. Brod

Pod Kopcem Pohoř, 285 10 pošta Čestín

 

Zároveň bude opět v provozu, stejně jako vloni, SCHRÁNKA na dvířkách naší skautské klubovny v Kollárově ulici. Tu můžete využít ke vhození dopisů svým dětem. My vedoucí budeme na tábor v rámci pravidelného zásobování dojíždět a při každé takovéto jízdě vhozené dopisy na tábor dovezeme.

Přejeme vám krásný začátek prázdnin :)

POZOR!!! Změna sobotního odjezdu na tábor!
Sraz na nádraží se posouvá z 9:00 na 10:00. Prosím, přijďte včas, zastaví nám rychlík, který jede až do Kutné Hory. Vyhneme se tak výluce mezi Brodem a Kolínem. Těšíme se na vás! </div>


  <div class=
POZOR!!! Změna sobotního odjezdu na tábor!
Sraz na nádraží se posouvá z 9:00 na 10:00. Prosím, přijďte včas, zastaví nám rychlík, který jede až do Kutné Hory. Vyhneme se tak výluce mezi Brodem a Kolínem. Těšíme se na vás! </div>


  <div class=
Tábor bude, jeho přípravy jsou v plném proudu! :) 
 
Jelikož ale stále není vyjasněno, jak to bude s testováním dětí před táborem, ani kdo bude test hradit, přinášíme níže jedno doporučení. Také upozorňujeme, že by bylo dobré děti na test zaregistrovat s dostatečným předstihem - o testy na konci školního roku/na začátku prázdnin bude z důvodu letních táborů  a zahraničních dovolených jistě enormní zájem, tak aby se na vás dostal volný termín. 
Jakmile se ohledně testování dozvíme nějaké novinky, budeme vás informovat, zde i na našem facebooku. 
 
 
Doporučení pro skautské rodiče a vůbec všechny rodiče, kteří v létě posílají děti na jakýkoli letní tábor: „Schovejte“ svým potomkům jeden PCR test na tábor! Budou jej nejspíš potřebovat. 
Stále není jasné, za jakých podmínek se budou letní tábory konat, Ministerstvo zdravotnictví České republiky je bohužel dosud nezveřejnilo. Je ale velmi pravděpodobné, že pro účast na táboře (skautském i jakémkoli jiném) bude třeba negativní PCR test (nebo očkování nebo prodělaná nákaza).
Od 1. června má každý zdravotní pojištěnec (tedy i děti) vedle antigenních testů nově nárok i na dva PCR testy zdarma za kalendářní měsíc. Doporučujeme „schovat“ si jeden PCR test pro potřeby odjezdu na letní tábor.
Cena PCR testu je nezanedbatelná a pokud by rodina pro své děti již neměla k dispozici PCR test zdarma, mohla by jeho nutnost způsobit citelnou finanční zátěž. Pokud Vám to okolnosti umožní, „schovejte“ si tedy jeden PCR test na dny před odjezdem na tábor.
Skautské vedoucí po celé zemi trápí, že rodičům stále nejsou schopni sdělit přesné podmínky konání tábora. Vězte, že vedoucí za to nemohou, informace nemají. Jakmile Ministerstvo zdravotnictví podmínky zveřejní (loni už jsme je touto dobou znali), dozví se je vedoucí více než tisícovky skautských táborů i Vy.
Děkujeme za Vaši za důvěru! ❤#skaut
 
 
 

Děkujeme našim sponzorům za podporu:

 

cesky brodMěsto Český Brod (https://www.cesbrod.cz/)

 

 

zeppelin

Zeppelin CZ s.r.o. (https://zeppelin.cz/)

Milí rodiče světlušek a vlčat, dva týdny utekly jako voda a blíží se odjezd vašich robátek. Rádi bychom tímto připomněli letošní výjimečná pravidla ukončení tábora světlušek a vlčat a předání dětí vám, jejich rodičům. Kvůli letošním přísným protiCovidovým pravidlům bude předání dětí probíhat následujícím způsobem:

Kdy: v sobotu 18.7. v čase od 13:30 do 16:00

Kde: tábořiště Pod kopcem Pohoř, zaparkujte podél asfaltové cesty vedoucí k tábořišti, zůstaňte stát u vstupní brány do tábořiště

Jak: U vstupní brány budete zastaveni a povíte nám jméno svého dítka. Naše rychlá spojka vám dítko i s batožinou a kufry přivede k bráně. U brány budou přítomni vedoucí tábora a táborový zdravotník, ti vám předají veškerou dokumentaci, zbylé léky, poreferují vám o případných zdravotních potížích během táboora, zodpoví vaše dotazy a můžete frčet domů.

Letos tedy nebude možné přihlížet závěrečnému nástupu ani svému dítku sami pobalit, ale to si příští rok zase vynahradíte.

Pokud máte s uvedeným časem zásadní potíž, dejte nám vědět, situaci zcela jistě vyřešíme.

Prosíme vás, NEVSTUPUJTE DO TÁBOŘIŠTĚ!

Děkujeme za pochopení a respektování letošních výjimečných pravidel.

Informace ohledně tábora:

Odevzdání věcí:

 • Nakládání věcí bude ve čtvrtek 2.7. od 18:00 do 20:00 na podzimku (zahrada za divadýlkem ZUŠ)
 • Dodatečný odvoz zavazadel nebude zajištěn

Odjezd na tábor:

 • Sraz: v sobotu 4.7. 2020 9:00 hodin na nádraží v Českém Brodě

Vážení rodiče,

po jednání střediskové rady, které se uskutečnilo dne 26. 5., bychom Vás chtěli seznámit s aktuálními informacemi o letošním táboře.

Situace ohledně koronaviru všechny z nás v uplynulých týdnech a měsících paralyzovala a zásadně omezila i naši skautskou činnost. Nyní však, vzhledem ke zlepšující se situaci, dochází k postupným uvolněním. Situaci bedlivě sledujeme, zejména tématiku letních dětských táborů.

Aktuálně bylo pořádání letních dětských táborů oficiálně povoleno a nedojde-li k dramatickému zhoršení epidemiologické situace a k opětovnému zavedení restrikcí, uskuteční se náš tábor podle původních plánů pro celé středisko dohromady na tábořišti Pod kopcem Pohoř v původně plánovaném termínu, tzn. od 4. do 18.7. (světlušky a vlčata), resp. od 4.do 25. 7. (skautky a skauti).

V souvislosti s povolením letních táborů nám byla Ministerstvem zdravotnictví ČR nařízena rozsáhlá hygienicko-protiepidemická opatření. Ta mají především bránit opětovnému šíření koronaviru a chránit tak Vaše děti, Vás i nás. Na splnění všech těchto speciálních požadavků intenzivně pracujeme a jsme si jisti, že to zvládneme. Ovšem abychom požadavky splňovali, čekají nás v letošním roce neočekávané náklady vynaložené především za nákup hygienických a desinfekčních prostředků, ochranných pomůcek pro personál kuchyně aj. Když jsme stanovovali původní cenu tábora, o které jste již byli svými oddílovými vedoucími informováni, nebyly v tom ještě tyto vícenáklady zahrnuty, stejně jako razantní zvýšení cen potravin oproti loňskému roku, a po jednání střediskové rady jsme museli opravit kalkulaci tábora navýšením o 200 Kč.

Nově stanovená cena tábora tak bude činit:

 • v případě dvoutýdenního tábora světlušek a vlčat 3 400 Kč,

 • v případě třítýdenního tábora skautek a skautů pak 3 900 Kč.

  Podrobné informace o táboře, táborové brožury, přihlášky, formuláře pro vyplnění lékařem a formuláře bezinfekčnosti jste již též obdrželi od svých oddílových vedoucích a budou k nalezení též na našich webových stránkách www.skaut7.cz v sekci „ke stažení“ (http://skaut7.cz/download/category/22-tabor-2020). Prosíme co nejdříve o závazné potvrzení účasti na táboře a dodání vyplnění uvedených podkladů Vašim oddílovým vedoucím, pokud jste tak již neučinili dříve. Vy, kteří již v této věci s jednotlivými vedoucími komunikujete, považujte tuto prosbu za bezpředmětnou. Tábor vypukne za pár týdnů a my již nyní musíme naplánovat a zabezpečit mj. jeho zásobování potravinami, materiálem apod. Zároveň je však třeba brát v potaz vývoj situace a opatření, která s sebou mimořádný stav ještě o prázdninách ponese (např. již dnes avizovanou povinnost ukončit tábor v případě, že se prokáže nákaza onemocněním Covid-19 u některého z účastníků). Z tohoto důvodu je letos více než kdy dříve potřeba, abyste byli v průběhu tábora Vy nebo jiní blízcí příbuzní v případě nenadálého problému k zastižení a mohli si pro své dítě ve výjimečných případech kdykoli dojet.

  Situaci samozřejmě dále sledujeme a o vývoji Vás budeme informovat prostřednictvím vedení jednotlivých oddílů.

  Též jsme si vědomi situace, kdy mnoho rodičů v důsledku pracovních omezení během nouzového stavu nemohlo pracovat, a že se tato situace mnohých rodin dotkla i ekonomicky. Byli bychom neradi, kdyby tyto důvody měly bránit našim členům v účasti na letním táboře. Pokud jste se tedy dostali do obtížné situace a jednorázová platba letních aktivit Vašich dětí je nyní nad Vaše možnosti, ozvěte se nám, rádi s Vámi tuto situaci diskrétně vyřešíme po vzájemné dohodě tak, aby byla účast Vašich dětí na táboře možná.

  Pokud budete mít nějaké dotazy ohledně tábora v souvislosti s koronavirem a mimořádnými letošními opatřeními, můžete se obrátit kromě vedení jednotlivých oddílů též na zástupkyni vedení tábora, kterou je Jana Takáčová, tel. 737 464 088.

  Zároveň si dovolíme zopakovat informaci z brožury o táborech, kterou jste již obdrželi, že vzhledem k epidemiologické situaci a specifickým podmínkám letos na táboře neproběhne návštěvní den pro skauty a skautky. Rovněž prosíme nejezděte za svými dětmi na návštěvu, v nejnutnějším případě kontaktujte předem vedení tábora (nejlépe SMS alespoň 1 den předem, na tábořišti je špatný tel. signál) a společně se domluvte.

  A abychom nebyli jen tak úřední – malá novinka na závěr. Na dvířka naší klubovny v Kollárově ulici budeme před táborem instalovat dočasnou poštovní schránku. Ta bude sloužit v průběhu tábora k tomu, abyste Vy brodští nebo alespoň bydlící v blízkém okolí nemuseli posílat veškerou korespondenci na tábor klasicky poštou (trochu nás šokovala cena poštovních známek), ale můžete tuto schránku využít ke vhození dopisů pro své děti. My vedoucí budeme na tábor pravidelně dojíždět, doplňovat zásobování aj., a při každé takovéto jízdě vhozené dopisy na tábor dovezeme. Klasické zasílání poštou bude samozřejmě též fungovat.

  Předem děkujeme za vstřícnost a spolupráci a těšíme se na setkávání po obnovení naší činnosti.

  za skautské středisko Ing. Ládi Nováka Český Brod

  Drahomír Novotný - Šéf                                                        Jiří Jelínek – Kolouch

  vůdce střediska                                                                       zástupce vůdce střediska

  Kontakty na vedení oddílů:

  oddíl světlušek: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.">tTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

  oddíl vlčat: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

  oddíl skautek: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

  oddíl skautů: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

1) Scio do odvolání uzavření škol zpřístupnilo zdarma přes 500 online testů z matematiky a češtiny. Testy jsou určeny pro žáky 3. až 9. tříd a zaberou 10 až 20 minut.
https://www.scio.cz/pro-deti-a-rodice/procvicovaci-testy.asp

2) Matematiku pro 1.-9. ročník základních škol v hravé formě nabízí Matika.in https://www.matika.in/cs/

3) Češtinu a matematiku pro 1. a 2. stupeň základní školy jde procvičovat i na Onlinecvičení.cz.
https://www.onlinecviceni.cz/exc/list_sel_topics.php

4) Pro žáky prvního stupně základních škol skvěle využijete portál Školákov.eu.
https://skolakov.eu/

5) Nakladatelství Fraus díky vládnímu opatření zpřístupňuje zdarma všechny své elektronické učebnice pro základní i střední školy.
https://www.fraus.cz/cs/ucenidoma

6) Nakladatelství NOVÁ ŠKOLA kvůli uzavření škol také volně zpřístupnilo své interaktivní učebnice (obsahují materiály pro první i druhý stupeň).
https://www.nns.cz/blog/1-stupen/pomoc-s-domaci-vyukou-zaku-miuc-a-vyukova-videa/?fbclid=IwAR09SjiHuMIokzw9FMmXgCM_g73NObFP1fcIDfDjXk8BLCmIsuUWTaW0fFY

7)Online procvičování pro žáky základních škol, ale i pro maturanty nabízí Škola s nadhledem.
https://www.skolasnadhledem.cz/