Jako každý rok se naše středisko bude účastnit turistických závodů a též jeden ze závodů budeme pořádat (viz níže 23. 3. 2019). Při organizaci tohoto závodu uvítáme pomoc rodičů, ale hlavně doufáme, že se jej zúčastní, co nejvíce dětí z našeho střediska.

Co to je turistický závod (pro ty, kteří ještě neznají)

Tento outdoorový závod se skládá z terénního běhu v délce od 2 do 6 kilometrů (podle věkových kategorií) a z řady kontrolních stanovišť:


odhad vzdálenosti, hod míčkem, plížení, lanová lávka, vázání uzlů, orientace mapy, azimutové úseky, určování dřevin, poznávání turistických a topografických značek, poznávání kulturních a přírodních památek.


 

Termíny základních kol (Středočeský kraj)

23. 3. 2019 Český Brod Krajský závod
30. 3. 2019 Kralupy nad Vltavou Mistrovství Středočeského kraje

Závody jsou postupové, všichni se mohou zúčastnit těchto prvních dvou jednodenních závodů a z nich postupně získat postup na Český pohár, Mistrovství České Republiky i Mezinárodní mistrovství.

S postupujícími komunikujeme a trénujeme a můžeme se tak pyšnit mistrní sportu za Evou Babicovou, či loňským vítězem Mistrovství ČR Petrem Roubíčkem. Pojď to zkusit taky.

V případě postupu si kromě sportu si užiješ několik víkendů po celé České Republice. Kdy odjíždíme vždy v pátek odpoledne a vracíme se v sobotu v pozdních hodinách. Každý postupující získává závodní oddílové tričko.

 

Trénink na závod

Trénink na závod se bude konat pro všechny věkové kategorie ve čtvrtek 28. 2. v čase 16:30 – 18:00 a ve čtvrtek 21. 3. v čase 16:30-18:00. Sraz v obou případech u velké klubovny v Kollárově ulici. Děti zde dostanou i několik tréninkových pomůcek. Kromě přípravy si samozřejmě zahrajeme i nějaké hry J.

 

 

Bližší informace k závodům 23. 3. 2019 v Českém Brodě

Sraz: 9:00 u klubovny, či v místě prezentace v 9:30 hodin

Pravděpodobný návrat: 16:00

Místo startu: Chata č. 088 v osadě Dolánky ( N 50⁰ 1, 232303′, E 14⁰ 47,58452′)

S sebou: oblečení na samotný závod, tužka, svačina a pití

Pro koho je závod určený: závod je veřejný a jsou zde všechny věkové kategorie, proto děti, vedoucí i rodiče si mohou závod vyzkoušet. Nováčci jsou vítáni :).

Přihlášení: Přihlásit se nejlépe můžete přes email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., či tel.: 733 620 749, uveďte jméno přijmení a rok narození závodníka.

Pomoc na závodě: Při průběhu závodu uvítáme pomoc rodičů, pokud byste měli zájem nám pomoci, napište nám též do neděle 10. 3., že nám přijdete pomoci. Děkujeme.

Více informací Jana Machorková, či Eva Čokrtová 732 735 291