Protože onen zmiňovaný šanon až zas tak obsáhlý není a po prvotním roztřídění informací se daly sestavit spíše pozdější ročníky, začneme historii „českobrodské“ Akce Vpřed pěkně proti proudu času. Tedy začněme „posledním“ ročníkem původní Akce Vpřed, taktéž ročníkem, kde jsem se naposled zúčastnil jako závodník.

Na startu v Kostelci nad Černými lesy na náměstí se objevilo celkem těchto 5 hlídek:

hlídka č. 1 – Jan Štangler (tedy já), Petr Salamánek (Č. Brod – středisko 07)

hlídka č. 2 – Milan Rollo, Markéta Rajčincová, Jaroslav Líbal (Č. Brod – středisko 14)

hlídka č. 3 – Kristýna Radochová, Dana Kučerová, Lenka Raková (Rabštejnská Lhota)

hlídka č. 4 – Vladimír Coubal, Pavel Rollo, Martin Kundrum (Č. Brod – středisko 14)

hlídka č. 5 – Pavel Kolář, Petr Ventluka, Petr Hnízdil (Rabštejnská Lhota)

Úvodní šifra Donalda Hilla odstartovala v 10:15 I. etapu a poslala nás směrem k Vyžlovce a dále k Vyžlovskému rybníku, kde bylo, tuším, brodění se ke zprávě. Dále pak směrem na Štíhlice a vlastně takovou otočkou jsme se dostali do bývalého vojenského objektu u Přehvozdí. Hlídky došly v rozmezí 16:35 až 19:21. Pořadí hlídek po prvním dnu bylo: č. 5 – č. 2 – č. 1 – č. 4 – č. 3.

Na přenocování snad nikdy nezapomenu, protože kvůli odlehčení batohu jsem zvolil alumatku, což na betonové podlaze nebylo to pravé ořechové. Druhou variantou bylo jít ven na měkkou zem na déšť …čili jsem se prakticky nevyspal, ačkoliv by se dalo říci, že jsem měl tvrdý spánek. II. etapa startovala v 7:00 a jak se již říká – ve druhé etapě se nedá nic nahnat, dá se jenom něco po…kazit. Čekalo nás slaňování z původní správní budovy, vylézt na střechu po vyviklaném žebříku už samo o sobě vyžadovalo notnou dávku odvahy, takže tuto disciplínu raději za 30 trestných minut vzdáváme. Střelby ze vzduchovky ani z luku nám také moc nejdou. K cíli na návsi v Přehvozdí u hospody sice nedocházíme jako poslední, ale díky trestným minutám poslední v této etapě jsme. Konečné pořadí bylo takovéto:

2001 Výsledky

Po sečtení všech časů vycházely předním hlídkám celkem komické časy na trati, posuďte sami: první mají celkový čas 92 minut, druzí 107 minut, třetí 267 minut, čtvrtí 357 minut a pátí 911 minut. Není to ovšem jednoduchostí tratě, ale systémem odečítání minut, pokud něco splníte, nebo uhádnete v testech a kvízech.

Bohužel jsme netušili, že další 3 ročníky akce nebude a budeme si muset počkat až do roku 2005.