Toto tábořiště v současné době nepronajímáme, pronajímáme pouze tábořiště v Kácovci.

Tábořiště leží v malebném údolí poblíž obce Starý Samechov asi 6 km severně od Zruče nad Sázavou (mapa KČT č. 43). Máme zde jeden velký srub (kuchyň a jídelna) a jeden malý (umývárna). Tábořiště využíváme jak pro každoroční tábory, tak i pro činnost během roku (čarodějnice, výpravy, Silvestr).

Jak se k nám dostanete?

ukaž na mapy.cz

Autem z Českého Brodu

Autem se k nám dá dostat vcelku jednoduše, lesní asfaltová cesta vede přímo vedle tábořiště. Z Českého Brodu na Kostelec nad Černými lesy a Uhlířské Janovice, kde za železničním přejezdem u hřbitova odbočíme vlevo a na náměstí vpravo na silnici č. 336 směr Čestín a Zruč nad Sázavou. Za obcí Stará Huť lze na křižovatce použít zkratku (tedy jet po úzké asfaltce rovně). Z Čestína pokračujeme stále po hlavní (č. 336). Po překonání serpentin se dostáváme do údolí, přejíždíme mostek a v nejnižším místě odbočíme jedinou asfaltkou vlevo. Za chvíli se dostáváme k tábořišti.

Vlakem

Nejbližší vlakové zastávky jsou Čížov (na trati č. 212 Čerčany - Světlá nad Sázavou) a Hodkov - zastávka (na trati č. 235 Kutná Hora - Zruč nad Sázavou). Cesta z nich je však obtížná, a tak je vhodnější dojet až do Zruče nad Sázavou.Z nádraží se pak vydat do centra, zde se napojit na zelenou turistickou značku a po ní vyjít z města směrem na Jiřice. Po dvou kilometrech se značka odpojí, my pokračujeme dále po silnici přes Jiřice a Starý Samechov. Za vsí silnice začíná serpentinami klesat, poté, co dojdeme do údolí a přejdeme mostek, odbočuje asfaltová cesta vpravo. Po ní je to na tábořiště cca 300 metrů.

Trocha historie

Tábořiště jsme začali stavět v roce 1995 ani ne kilometr od našeho "provizorního" tábořiště na "Blažkovce". Po nějakých osmi letech jsme konečně dostavěli většinu důležitých objektů. Od roku 1998 jezdí na tábořiště celé středisko (do té doby jezdili pouze skauti a skautky). V roce 2005 jsme museli vyměnit mostek, který byl v havarijním stavu.