Do našeho skautského střediska jsem začala chodit když mi bylo asi 7 let. Zprvu to bylo hlavně proto, že sem chodil můj starší brácha a já nechtěla být v ničem pozadu. Léta ubíhala a lidé ze skauta se stali mou druhou rodinou. Samozřejmě nastaly chvíle, kdy jsem s tím chtěla skončit, tím si projde asi každý, ale po 10 letech strávených v této skvělé bandě lidí děkuju svému mladšímu já, že se rozhodlo dát skautingu šanci.
Kolikrát už jsem se zamýšlela, co mě tam vlastně přesně drží a jelikož už jsem dorostla do doby, kdy se mohu pokusit vychovat novou generaci skautek, položila jsem tuto otázku jim.

Na dnešní schůzce skautek 2. 2. 2011 jsme se rozhodly zjistit, proč vlastně holky chodí do našeho skautského střediska. Ke konci schůzky jsme jim rozdaly papíry s dvěma prostými otázkami: Proč chodím na skaut a co se mi tu nejvíc líbí.

Nyní sedím doma s těmito papíry na klíně a musím říct, že mě jejich odpovědi velice potěšily. A protože nejsem hamoun, tak se s váma podělím.

Anonym (11 let): ,,Na skaut chodím ráda, protože je tu zábava a taky kvůli kamarádům. Nejvíc se mi tabor_11 líbí, že jezdíme na různé výpravy, kde navštěvujeme památky apod. Jsem ráda, že patřím ke skautkám z našeho střediska a nikam jinam. :-) "

Janička T. (11 let): ,,Chodím na skaut protože mě baví. Máme fajn vedoucí, učíme se bezva věci a hrajem dobrý hry.  Nejvíc se mi líbí přístup vedoucích k dětem. Z výprav mám nejradši tábor. Skaut je super."  

Anonym (14 let): ,,Na skaut chodím hlavně kvůli partě lidí, která se tu utvořila. Mám tu nejlepší kamarádky a lidi, s kterými mám stejné zájmy. Začala jsem na skauta chodit už v 7 letech, prošla si pár krizema, kdymě zde držely především společné akce jako velikonočky a tábor. Teď bych ale skauta nevyměnila za nic. Dalším důvodem, proč skauta navštěvuji jsou turistické závody. Je to můj nejoblíbenější sport. Na skautu se mi nejvíc líbí tábor. Mám ráda, když můžu na 3 týdny odjet do přírody s lidma, které mám nejraději. Hned po táboře mám ráda turistické závody. Dělám je také už od druhé třídy, kdy jsem běhala ještě ve dvojici. Teď už jsem dorostenka a nehodlám přestat. Na turisťákách jsem potkala suproví lidi, s kterými jsem pořád v kontaktu. Nemůžu si představit svůj život bez skauta, protože je pro mě jako má druhá rodina."

 tabor_01Terka (13 let): ,,Na skauta chodím již od první třídy. Chodím sem hlavně protože jezdíme na skvělé akce (nejlepší samozřejmě tábor), užijeme si spoustu zábavy na schůzkách a především díky skvělé partě jak starších, tak mladších. Nejvíce se mi líbí většinou tábor, ale taky další akce. I schůzky jsou super, ale vrchol je vždy o prázdninách v létě."  

Verča K. (10 let): ,,Mám tu hodně kamarádů a je tu velká zábava. Máme bezva vedoucí, kteří pro nás vymýšlí úžasné úkoly"

Anonym (14 let): ,,Na skauta chodím protože se tam vidím s lidmi, s kterými jsem se třeba celý týden neviděla a užiju si tady spoustu srandy a legrace. Nejvíc se mi tu líbí různé akce jako třeba tábor, podzimky a velikonočky. Tyhle podzimky a tenhle tábor byli zatím nejlepší akce všech dob! Taky se mi líbí spousta her, který bych v životě jinak nepoznala. Těším se na tyhle velikonočky."

Eliška K. (10 let): ,,Chodím se, protože tu mám spoustu bezva lidí a je tu zábava. Poprvé se mi nechtělo, ale když jsem viděla, jaká je tu sranda, tak se mi chtít začlo. Nejvíce se mi líbí, jaká je tu zábava a jak prožíváme schůzky!"

Anonym (13 let): ,,Proč chodím na skauta? Protože je tu zábava, mám tu kámoše a samý supr lidičky. Co se mi tu nejvíc líbí? No je tu sranda a ty supr lidi. Vaří dobře na táborech, na podzimkách a všech akcích a nejvíc se mi líbí Hry bez hranic."

Týna Z. (13 let): ,,Na skaut chodím, protože se mi tu líbí. Hrajeme tu zajímavé hry, luštíme všechny možné šifry a jsou tu hlavně príma lidi. Na táboře jsem ještě nebyla, ale už se moc těším a doufám, že si užiju spoustu legrace. Líbí se mi tu snad všechno."

Anička P. (11 let): ,,Je tu zábava, samá legrace, ale někdy mě to tu nebaví. Ale je to tu supr:-). Mě se tu líbí všechno, akce, podzimky, Českobrodsktabor_12á 50, Šemberská 12...Chodím sem ráda!"

Anonym (11 let): ,,Ráda chodím na různé akce a když hrajeme na schůzce různé hry."

Majda H. (11 let): ,,Na skaut chodím, protože mě to tu baví a mám tu některé kamarádky. Nejví se mi tu líbí, jak jsou velmi hodné a milé roverky! A líbí se mi, jak jezdíme na závody a různé akce. Je to tu moc veliká sranda. Líbí se mi tu!"  

Míša K. (11 let): ,,Na skauta chodím protože mě to tam baví a mám tam kamarády. Prostě je to na skautu super. Nejvíc se mi tu líbí všechno."

Anonym (11 let): ,,Chodím sem, protože zu mám hodně kamarádů a moc se mi tu líbí. Nejvíc se mi líbí tábory, schůzky a organizace různých super her. No prostě je tu všechno moc super, včetně lidí kteří tu jsou..."

Anonym (12 let): ,,Chodím sem kvůli super lidem! Nejvíc se mi líbí schůzky, tábory, super kamarádky a hry."

Anička K. (11 let): ,,Líbí se mi tu a mám to tu ráda. Líbí se mi akce, schůzky, hodní vedoucí a roveři, morseovky a hry."

 

Více skautek se nás tentokrát na schůzce nesešlo. Holkám moc děkuju za odvahu vyjádřit svůj názor. Na příště si na Vás zase něco pěkného vymyslíme.