Tento rok jsme Velikonoční Pondělí pojali netradičně, protože nastal přestupní rok a dívky toho náležitě využili, ale o tom později. Začneme popořadě:

Den 1. – Příjezd: Sešli jsme se na nádraží v Českém Brodě, tak jako pokaždé, posbírali jsme poletující světlušky a pobíhající vlčata, kterých se letos dostavilo opravdu mnoho, a vydali se na cestu. Ta proběhla, až na časté přesedání, docela pohodlně a brzy jsme byli na místě. Áro s batohy nám však cestou někde zapadlo a tak jsme se vydali na malou obhlídku okolí a zahráli si nějaké hry. Jakmile jsme se vrátili, byly už naše věci na svém místě a zbytek dne jsme strávili vybalováním.

Číst dál: Velikonoční prázdniny 2008

No ono to bylo trošku jinak. Samotná Akce Vpřed se konala od soboty 19. 4. do neděle 20. 4. To jenom pro naší pohodlnost jsme se vydali o den dříve do Chrudimy k Zálesákům přespat z pátku na sobotu, abychom nemuseli v sobotu jet už bůhvíkdy z Česbrodu.
Samotného závodu se zúčastnilo celkem 22 hlídek. Naše parta nakonec čítala 4 hlídky v tomto složení:
1) Berlin (neboli já, Honza), Tom a Aleš (náhrada za sloužícího Ivana),
2) Hanička Vyčítalová, Lenka Kovářová a Eliška Misárková (od vedle – myslim tim vedlejší středisko),
3) Jana Kolomazníková, Zuzana Hrubá a Tomáš Marek (taky vedlejšák),
4) No a miláčci publika: náš Mates a Vítek Hruška.
Vybíhací zpráva byla opravdu lahodná: opět po dvou letech pobíhání po městečku, tentokráte po Proseči, a získávání písmenek postupně z různých tabulí na křížcích, kostelech, informačních tabulích,…….aby se nakonec dostala výsledná první zpráva.

Číst dál: Akce Vpřed 18. - 20. dubna 2008

Letošní, již 26. ročník Popolesu se, myslím si, opět vydařil, ohlasy účinkujících i návštěvníků byly téměř všechny pozitivní. A z chybiček (například nefungující elektrocentrály...) se do příštích let poučíme. Ale nyní popořadě.

V pátek se slézáme ve slušném počtu u klubovny a nakládáme a nakládáme. K dispozici je Kolouchův Favorit, moje Škodárnička a Šéfovo zánovní rudé Áro. Opět samozřejmě není naloženo úplně vše, ale rok od roku se snad zlepšujeme:-)

Na louce za Zahradami se pak přibližně od 17. hodiny začíná sekat louka, stavět přístřešky, věšet lanová lávka, fáborkovat, skluzavkovat atd. Zkrátka jako každý rok.

Se soumrakem vyráží několik lidí do Brodu, ale asi dvacítka nás zůstává na místě (což je snad nejvíce, co pamatuji). U ohně je kytárka, takže perfektní pohoda!

Číst dál: Pochod pohádkovým lesem 2008

Už se mi začalo stýskat po psaní do táborové kroniky, proto jsem se rozhodl si to částečně vynahradit alespoň zápisem o tomto letos povedeném turnaji (mnozí si zajisté vzpomenou, jak nás minulý rok v květnu vyhnal z horního hřiště déšť….). Ani letos nechybělo mnoho a vyhnalo nás něco jiného, v tomto případě závistivý vrátný „Jóža“, jelikož viděl, že na neoficiální (ale Milanem z vedlejšího střediska řádně ohlášený – za což mu patří velký DÍK) turnaj míří mnohem více lidí, než na fotbalový zápas mužů B, Český Brod – Býchory (1:2). Jednak ho asi rozčílilo, že se mu tam dozadu dere nějak moc lidí a hlavně, že z nás nevyrazí nic na vstupném.
Vydal jsem se na Kutilku zhruba ve čtvrt na čtyři s tím, že tým „Staré Papriky“ trochu potrénuje, aby jako nebyla ostuda a hlavně abychom obhájili jako tým získanou trofej z roku 2006. Se zastávkou u Čoka pro nezbytné sportovní náčiní mi cesta trvala asi půl hodinky, takže na trénink mnoho času nezbylo. Nebylo ani s kým. Místo toho jsem na atleťáku narazil již na slušně roztrénovaný tým „Čtrnáctky“. Měli pouze násadu od krumpáče a tenisové míčky, tak jsem vybalil softbalovej míč, pálku a rukavice, aby si to taky vyzkoušeli, protože jsem byl neustále upozorňován, že s tímto nejsou zvyklí hrát. A já blázen jsem si s nima šel házet, což pociťuji i následující dny, kdy jsem rád, že se dobelhám na vlak a do práce, jelikož jsem jako „chytač“ nezachytil nadhoz a dostal jsem to přímo nad koleno (viz fotky). Podotýkám, že jsem nevzdal a se silně pohmožděným svalem jsem reprezentoval dál náš tým.

Číst dál: Softbalový turnaj ,,O zlomenou pálku" 5. října 2008

Rozhodli jsme se udělat hned několik prospěšných věcí: 
protáhnout si na podzim tělo, vydělat trochu peněz pro naše středisko, pomoci přírodě, nadělat si dřevo a něco nového si vyzkoušet. A tak jsme vyrazili do lesa zlikvidovat oplocení lesní školky...
Hned ráno nás probudila sněhová přikrývka, která nám trošku ztížila práci. Ale termosky s teplým čajem byly přichystány, takže o zimu jsme strach neměli. A prací jsme se zahřáli taky. Bohužel jsme v záchvatu práce skoro zapomněli fotit, takže alespoň tato troška.
Bohužel už kolem 16. hodiny byla tma a my stihli oplocení jen tak-tak rozebrat.