Na úvod musím podotknout, že netuším, proč zrovna já mám tu čest, čtenáři, přiblížit ti, jak vypadala letošní akce Vpřed, jelikož jsem se svým družstvem (Honzou a Filipem) neprošla ani všechna stanoviště. A tudíž si dovolím poznamenat, že možná přijdeš o vyprávění o několika z nich. Tak tedy: Vpřed začínal v obci Vavřinec u kostela. Když se shromáždila všechna družstva, cca kolem 11.30, mohl závod začít.

Číst dál: Akce Vpřed 4. – 5. září 2010

I letošní, již 25. ročník, Vpředu začal pro část z nás již v pátek odpoledne na nádraží. Poté následoval přesun k pořadatelům do Chrudimi, kde zcela jistě probíhala družba, zábava, vyprávění historek z předchozích Vpředů a samozřejmě i nácvik (detaily bohužel nevím, protože jsem s druhou várkou přijel až v sobotu ráno).

Číst dál: Akce Vpřed 17. - 18. dubna 2010 (Skuteč – Chrast)

V pátek 29. 1. 2010 byl pořádán první ročník naší střediskové uzlařské regaty. Sešli jsme se před sokolovnou v 8.00 hodin a připravili závodní tratě. Vázali jsme šest základních uzlů (lodní, ambulanční, škotový, rybářský, zkracovačku a dračí). Po zaregistrování, jsme byli rozděleni do čtyřech závodních kategorií podle věku na: plavčíky, lodníky, kadety a mořské vlky. Plavčíků bylo deset, lodníci byli dva, kadeti byli také dva a mořských vlků bylo pět. Nejlepší celkový čas měl pan Kubásek, k zavázání všech uzlů potřeboval třicet osm vteřin.

Číst dál: Uzlařská regata 29. ledna 2010