Ve dnech 21. a 22. února jsme zorganizovali výpravu skautů do Kutné Hory k Lumírovi. V sobotu odpoledne jsme provedli výsadek do města (se zavázanýma očima byli kluci rozvezeni ve dvojicích a trojicích po Kutné Hoře a cílem se co nejdříve dostat domů dle slepé mapy. Večer jsme si zahráli Fantoma staré Kutné Hory :-) (tzn. lítali jsme po městě s vysílačkami a hledali ukrytého Fantoma).
V neděli jsme využili krásného počasí (mj. také sněhu!) a vyrazili na dopolední výpravu vlakem do Malešova a údolím řeky Vrchlice zpět do K. Hory.
Více napoví foto :-)

Velikonoční prázdniny na horách - to už je taková naše skautská klasika... 
Letos jsme vyrazili do skautské základny v Domašově nad Bystřicí v Jeseníkách. Počasí nám celou dobu přálo, na půlku dubna téměř letní teploty. Po čtvrtečním (vinou zpoždění vlaku přibližně šestihodinouvém) cestování a vybalování následoval krátký výlet do okolí, v pátek výprava za osvobozením Domašovské bílé paní, v sobotu výlet do Olomoucké ZOO, v neděli krom sportu a her v lese také pletení pomlázek, barvení vajíček a polévání kluků holkami. V pondělí samozřejmě pomlázka, zabalit a domů...
Kdo byl, může vyprávět, kdo nebyl, může závidět.

V sobotu 30. května 2009 uspořádali členové obou českobrodských skautských středisek tradiční, již 27. ročník Pochodu pohádkovým lesem, Českobroďákům známým pod zkratkou Po-Po-Les.
Hlavním faktorem ovlivňujícím letošní ročník bylo bezesporu počasí: zatímco na prakticky všech dosud letos uspořádaných akcích nám počasí víc než přálo, na Popolesu nám to opravdu všechno „vynahradilo“ již od páteční přípravy. Všechny papírové kulisy důmyslně skryté pod řadou plachet, auta s materiálem zapadávající na rozbahněné cestě, promočení lidé. A pršelo, pršelo a pršelo…
Ale protože skauti se nevzdávají, i v tomto počasí jsme připravili trasu s celkem 14 zastaveními – pohádkami, a zázemí na loučce za Zahradami. A doufali jsme, že tak jako jsme vytrvali my, vytrvají i návštěvníci a alespoň někdo v sobotu přijde.

Číst dál: Pochod pohádkovým lesem 30. května 2009

Jako každý rok vyrazili členové skautského střediska Ing. Ládi Nováka do posázavské divočiny, aby zde strávili tři prosluněné týdny s ubytováním v indiánských tee-pee. Na louce pod kopcem Pohoř se k práci a radovánkám letos sešlo přibližně sedmdesát skautů. 
Vedení tábora a celotáborovou hru měl pro tento rok pod taktovkou Tomáš Dvořáček, jemuž touto cestou ještě jednou vřele děkujeme. O naše pohodlí se dále starala kuchyň složená ze zkušených kuchařek.

Číst dál: Letní tábor Pod Kopcem Pohoř 11. 7. - 31. 8. 2009