Ve středu prvního května jsme se (světlušky a skautky) vydaly na cestu do Mirakula. Tam jsme pobyly celý den. Navštívily jsme podzemní chodby, prolezly několik hradů, šplhaly ve výšinách lanových překážek a zjišťovaly jsme, jak dlouho se v přírodě rozkládají odpadky, a proč je dobré třídit. Také jsme nakoukly do lesní části, kde už na nás čekali mufloni a daňci. Na závěr už nás čekala jen společná fotka na obrovské trampolíně a frčely jsme domů. Výlet jsme si užily a těšíme na další společné zážitky.

O státní svátek Den Vítězství jsme vyrazili na umělou lezeckou stěnu Jungle v Letňanech. Celkem nás bylo 12. Nejprve jsme se rozehřáli na bouldrech, poté si zalezli na laně a na závěr se odrovnali v posilovně. Akci jsme si užili, byť si pořádně dali do těla.

Pakůň

Rok se s rokem sešel , letošní oslavu čarodějnic vlčat a světlušek jsem si udělali v klubovně a v zahradě školy.Tentokrát i s rodiči. Na začátku jsem si zahráli seznamovací hry dobrý den pojďte ven. Pak jsem se pustili do dělání řidičáku na koště kteří už ho mají z minulých let tak udělali přezkoušení nebo rozšíření na další kategorie . Po udělání jsem si šli udělat buřty. Po opékání jsem si zahráli pár her.

Na konec jsem zahráli pár písniček na kytaru, postupně jsem se rocházeli do svých domovů.

Aplaus

Sešli jsme se ráno na Podzimku v počtu 4 skautů, Šéf, Minem a já. Nejprve jsme si doběhli pro fošny do Nádražky, poté mohla začít samotná práce. Já s Minemem jsme byli na buňce, sundavali plechy, měnili fošny a vraceli plechy zpět. Kluci dole nám plechy rovnali, upravovali vrata a spravovali střechu skládku zvaného Prasečák. V průběhu toho se k nám připojil i Aplaus a také se zapojil do práce. Kolem jedné hodiny jsme dodělali střechy a odjeli Minem se Šéfem, my jsme si posekali Podzimek a vyrazili v půl čtvrté domů.

Pakůň

Na letošní oslavu čarodějnic jsme vyrazili na naše tábořiště pod kopcem Pohoř. Na nádraží jsme se všichni rozhodli, jakým zvířetem bychom chtěli být a podle toho jsme se rozdělili na dva týmy ve kterých jsme soutěžili celý víkend. Celkem proběhlo dvanáct soutěží, nemohl chybět: fotbal, maják, slack line, vaření, paintball, softball, běžecký scrabble, hra jak znáš svůj tým, hod vajíčkem a další. Za každou hru si tým mohl zvolit jedno písmenko a z vysoutěžených písmenek sestavit něco, co si přeje jako odměnu vítězný tým na konci víkendu. Mezi hrami jme zvládli natřít latríny a pořádně jsme si užili tvorbu i pálení čarodějnic. - Jana Machorková

O víkendu 19.-21.4. proběhla brigáda na Kácovci. První auto s pracanty dorazilo už na šestou (skauti a Šéf), zbytek (já, Klárka, Pták a Helča) se trousil v průběhu večera, během něhož jsme si zvládli zahrát i deskovku Krvavý trůn. Ráno nás posílila Vodičkovic děvčata a my se mohli pustit do práce. Celý den se loukou rozléhal řev motorové pily při likvidaci vývratů a nebezpečných stromů v okolí louky, odpoledne i těžbě dřeva na topení. Krom dřevorubecké party se vyčlenili Radek s Tomem a Šéfem, kteří zvládli vyspravit pánské latríny a podložit je betonovými sloupky, aby nám již dále nehnily. Práce se sice trošku protáhly, i tak jsme před večerním grilováním ještě stihli vyspravit střechu malého srubu a pár nezdolných jedinců si ještě za zbytků světla zablblo s míčem. Večer se tak nesl ve znamení dobrého jídla, příjemného povídání a únavy z celodenní práce. Ráno jsme část natěženého dřeva zpracovali a navozili do srubu, uklidili tábořiště, vyspravili mostek, vyčistili koryto potoka a po obědě vyrazili domů. Všem zúčastněným patří nehynoucí díky, protože práce se stihlo opravdu dost.

Pakůň

Letošní Velikonoční výprava se konala od 27.3. do 1.4. Vyjeli jsme už ve středu vlakem do Pardubic, kde jsme se ubytovali. Čtvrteční dopoledne hýřilo olympijskými hrami. V týmech si děti vyzkoušeli například odhad času a aktivity na spolupráci. Odpoledne jsme vyrazili za zvířátky do Pohádkové zahrady. Mladší si něco poslechli a zvířátka nakrmili, starší pomohli s několika pracemi. V pátek jsme poznávali Pardubice a odpoledne si děti vyzkoušeli herecké ztvárnění Pardubických legend. Sobotní den jsme strávili rozděleně. Mladší navštívili Perníkovou chaloupku a Kunětickou horu, starší vodní elektrárnu v Hradci Králové. V neděli jsme tradičně pletli pomlázky a barvili vajíčka. Co ale bylo netradiční bylo to, že odpoledne si holky upletly pomlázku a kluci nabarvily pár vajíček. Je totiž přestupný rok. Pondělí už se neslo jen v duchu uklízení a odjezdu. Celou akci nám krásně svítilo sluníčko a božská jídla nám zařídil Šéf.

Letošní Kuličkiáda se povedla.

Počasí nám přálo, díky čemuž nám v kraťasech proti loňsku nebyla zima.

Sešlo se skoro 30 dětí, kuličky jsme vydrželi cvrnkat přes hodinu. Nejlepší si odnesli za odměnu čokoládu a starší se po konci akce odebrali na schůzky.

Pakůň

Den sesterství jsme strávily se skautkami z druhého střediska, Psohlavci. Byla to sranda, moc jsme si to užily a poznaly bezva holky. Hrály jsme různé běhací i poznávací hry se jmény. Vzájemně jsme se navštívily v klubovnách a den skončil opékáním buřtů na hradbách. Odnesly jsme si super zážitky. - Elí

Ve speciální den 29.2.2024 jsme si udělali deskohraní u nás v klubovně.

Hráli jsme deskové hry, například dobble nebo jízdenky prosím. A když nás deskovky přestaly bavit, tak jsme šli skládat puzzle na čas. Jinak jsme připravovali třísky na další týdny. Nakonec jsme uklidili klubovnu a šli domů.

Za smečku vlčat,

Aplaus