Pro zpestření letošního Apríla jsme připravili pro skautíky zajímavou hru, při které si zaběhali, procvičili znalost města, zasoutěžili, zahráli si s ohněm a zakopali v zemi.
Jak to tedy probíhalo? :
V 16 hodin se scházíme (5 skautů + vedoucí) na Podzimku a po chvilce kopání s míčem rozdáváme klukům zprávu vedoucí k velkému pokladu (kterou vytvořil Ivan) plnou písmenek, která musí kluci vyluštit na různých známých i neznámých českobrodských místech.

Písmenek je celkem 20 a jejich nalezení jim trvá kolem dvou hodin. Výsledná zpráva je posílá na hřiště u 1. ZŠ, kde na ně čeká poslední zpráva, která je posílá na Podzimek, kde je zakopána pro každý tým (týmy: Klobe sám, Libor a Vojta, Véťa a Kuba Rozmahel) poslední zpráva k pokladu. A tak dostávají lžičky a vidličky, a mohou začít kopat. Naleznou plechovku či flašku se zprávou. Ta je však napsána mlékem a její rozluštění je možné pouze pomocí ohně (např. svíčka). Některým to však činí neskutečné potíže... (viz foto Liborovy shořelé zprávy). 
Nikdo stále ještě nic netuší ....Bohužel zpráva obsahuje pouze 5 písmenek- APRÍL. Rozzuřený výraz v obličeji střídá úsměv..Naštěstí autoři této povedené taškařice přežívají (alespoň zatím). A příští rok jsme skautům slíbili, že nám to mohou oplatit. Tak uvidíme ... .