Hledání naučné stezkyJe neděle večer a všichni už jsou doma z podzimních prázdnin a určitě vzpomínají, jak letošních 5 volných dní strávili. Našim skautům a skautkám z našeho střediska se můžou honit hlavou vzpomínky třeba na bobovou dráhu, luxusní trampolínu, noční stopovačku či hledání naučné stezky a v neposlední řadě hlavně na přátelskou atmosféru a spoustu legrace. Ale abych na nic nezapomněla, vezmu to radši popořadě.

Ve středu 26. října jsme se v brzkých ranních hodinách sešli na českobrodském nádraží v hojném počtu dvaadvaceti dětí. Naše cesta vedla na ubytovnu v Josefově Dole a výprava byla speciální tím, že jsme se tentokrát vydali bez světlušek a vlčat. Po úspěšném zvládnutí všech přestupů (a že jich bylo) jsme dorazili do cíle. Zabydleli jsme se v útulné chaloupce, zahnali hlad z cesty a vydali se prozkoumat okolí. Procházku nám ale bohužel překazil déšť a tak jsme se moc daleko nedostali. Proto jsme zbytek odpoledne strávili v chatě hraním všemožných her.

 

Natálka s Kristýnkou na bobové dráze

Ve čtvrtek se už počasí trošku umoudřilo, a tak jsme odpoledne vyrazili na naučnou stezku, která se měla nacházet v blízkém lese. Avšak ani přes obrovskou snahu všech zúčastněných se nám ji nepodařilo nalézt a nikdo nás už nikdy přesvědčí, že tam opravdu je, protože celý les jsme prošli opravdu poctivě. Ale i přes tento malý neúspěch byl výlet povedený, protože to ve většině z nás vyvolalo vzpomínky na tábor a naší oblíbenou hru Commando.

Pátek byl ponechán celodennímu výletu a naše kroky vedly do nedaleko vzdáleného Janova nad Nisou, kde jsme navštívili bobovou dráhu. Dokonce jsme tam objevili obrovskou trampolínu, kde jsme zanechali ten zbytek sil, co nám ještě zbýval. Cesta zpět byla tedy pěkně namáhavá, protože jsme měli nožičky pořádně uskákané, ale naštěstí vedla povětšinou z kopce.

Na obrovské trampolíněV sobotu dopoledne nás teda nemohlo čekat nic jiného, než odpočinek. Vyráběli jsme svícínky na hroby skautů (které půjdeme v pondělí rozdat na hřbitov, uctít památku zesnulých) a taky draky, protože nás neděli (6. 11.) čeká Drakiáda. Doufejme, že bude foukat vítr. Odpoledne děti vyzkoušeli, jak se dá pohybovat podle GPSky a hledali po městě námi rozmístěné "kéšky". Večer jsme zapěli pár písní a v noci je čekala krátká stopovačka. Pak už nezbylo nic jiného, než utíkat do postýlek a připravit se na návrat domů.

Na neděli zbyl již tradiční úklid, protože chaloupka se musela vrátit do původního stavu. To jsme zmákli levou zadní a tak ještě zbyl čas, aby si děti mohly zahrát hru "Dědeček měnil, až vyměnil...". Vyslali jsme je do města s barevnou kancelářskou sponkou a čekali jsme, s čím přijdou nazpátek. Člověk by nevěřil, co to pak bylo za poklady. Děti dostali náušnice, nástěnné hodiny, kalendář, dokonce parfém a spoustu dalších "drobností". Poté už jsme se jen rozloučili s chatou a pospíchali na vlak. A teď už zbývá jen doufat, že čas do dalších podzimních prázdnin uteče jako voda. 

Jak jsme se měli si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.