Skupinovka na závěr.Na letošní pololetní prázdniny nás nečekala žádná pěkná předpověď počasí. Přesto jsme však dodrželi tradici a ve čtvrtek 2. února jsme se po škole sešli na nádraží. Obtěžkáni krosnami plnými zimních věcí,  připraveni čelit 20° mrazům, nás vlak dovezl na místo konání - do Nové Paky. Ubytováni jsme byli v tamějším Domě dětí a mládeže a musím říct, že jim máme opravdu co závidět! Zabydleli jsme se, zahráli pár her a uložili jsme se ke spánku, abychom měli dost sil na zítra.

Naši náladu nám ráno zlepšilo sluníčko v oknech. Vydali jsme se obhlédnout Novou Paku a navštívit místní muzeum. K naší smůle zapomněli na internetových stránkách uvést, že otevírací doba platí pouze pro léto. I u druhého muzea jsme ze stejného důvodu pohořeli, a tak jsme se alespoň ohřáli v cukrárně. Krátký pobyt v mrazu našim zmrzlým tvářím bohatě stačil, a tak jsme se vrátili zpět na ubytovnu. Odpoledne se odvážnější z nás vydali lyžovat. Já jsem k nim ale nepatřila, a tak se na zážitky musíte zeptat svých dětí. Z toho co jsem od nich slyšela já, se jim to moc líbilo, snad při tom zapomněli i na zimu. Mezitím jsme si my, zmrzlíci, zahráli Citadelu a vylepšili naše taneční schopnosti v soutěži na taneční podložce. Večer jsme zapěli pár písní, za což Lišákovi a jeho kytaře velmi děkujeme;-)

Sobotní dopoledne jsme strávili klouzáním na všem možném, na pekáči, na bobech či na igelitovém pytli. K tomu nám naštěstí krásně svítilo sluníčko, a tak se i mráz stal snesitelným. Odpoledne jsme vyrazili bruslit. Nikdo sice nezvládl piruetu jako Tomáš Verner, ale stejně nám to šlo krásně. Večer jsme si už jenom připomněli naše zážitky v krátké fotoreportáži, zahráli oblíbené hry a zachumlali se do spacáků.

V neděli nás, jako obvykle, čekal úklid. Největší výzvou byla kuchyň. Ačkoliv jsou naše kulinářské výtvory lahodné, vždy to po nich v kuchyni vypadá jako po boji. Děti se mezitím vydaly zdolat ledovou horu. Na jejich snažení se dokonce můžete podívat na našem videu. Pak už nic nebránilo našemu odjezdu, každý si vzal svých pár švestek a vyrazili jsme domů.

Jak jsme zvládli boj s mrazy si můžete prohlédnout v naší fotogalerii a tentokrát i na zmiňovaném videu.