Thorovo kladivoLetos jsme se o podzimních prázdninách vydali jižním směrem na základnu Asgard nedaleko Jindřichova Hradce. Útočiště pro nadcházející čtyři dny nám poskytl velký kanadský srub v lese asi 10 kilometrů za městem. Ten nás také ochránil před nečekanou nepřízní počasí a díky svému názvu poskytl zajímavé téma pro hru.

Asgard je totiž sídlem severských bohů v čele s Ódinem Všeotcem a jeho syny Thorem a Lokim. Právě Loki, bůh neplechy, přichystal léčku a ukradl Thorovi jeho mocnou zbraň, kladivo Mjollnir. Naším úkolem bylo pomoci Thorovi získat kladivo zpět a zachránit tak nejen Asgard, ale i Midgard, neboli Zemi. Hned druhý den jsme vyrazili na celodenní výpravu - navštívili jsme Ódinův palác (zámek v Jindřichově Hradci), kde nám sám Všeotec řekl, jak na to.

Další den jsme museli obejít všech dvanáct pevností Asgardu, splnit všemožné úkoly, jež si pro nás jejich vládci přichystali, a získat tak indicie vedoucí k ukrytému kladivu. Na skupinky světlušek, vlčat, skautek a skautů tedy čekalo dvanáct stanovišť v okolí srubu a blízkého rybníka, a na nich dvanáct zajímavých úkolů. A protože máme děti šikovné, podařilo se jim všechny úkoly splnit a získat kladivo Mjollnir zpět. Jako obyčejným smrtelníkům se nám ale kladivo nepodařilo uzdvihnout, a tak musel nastoupit samotný Thor, ukázal nám, a především Lokimu, svou sílu a vše tak dobře dopadlo.

Kromě boje o záchranu Asgardu jsme si také stihli letos naposledy opéct buřty a pro změnu poprvé si užít pořádnou koulovačku. Po večerech jsme dobíjeli síly ve velké vyhřáté společenské místnosti, oprášili kytary a zpěvníky a zahráli si spoustu her. Podzimní prázdniny jsme si tedy pořádně užili a už teď se těšíme na příště.