Na náměstí v LitoměřicíchLetos jsme se s oddíly skautů a skautek vydali o pololetních prázdninách na skautskou základnu Mentaurov nedaleko Litoměřic v severních Čechách. Plánovali jsme, že budeme jako obvykle touto dobou bobovat a lyžovat, ale počasí s námi mělo jiné plány. A tak jsme se klouzali spíš v bahně a blátě. Ani tak jsme si ale rozhodně nenechali zkazit zábavu.

Ale teď hezky postupně…

Ve čtvrtek odpoledne jsme vyrazili autobusem a vlakem směr Litoměřice. Dorazili jsme již za mírného šera a to nás ještě čekala cca sedmikilometrová cesta na chatu. Jakožto správní skauti jsme nechtěli jít po silnici, takže jsme se vydali přes kopečky a lesíčky, což se ovšem později ukázalo býti drobnou chybou. Cesta to byla pro někoho strastiplná, pro všechny bláta plná, ale s odstupem času snad i zábavná. Samozřejmě jsme nakonec šťastně dorazili na chatu a mohli si začít plně užívat třídenních prázdnin. Po ubytování a večeři jsme zahráli ještě nějaké ty společenské hry a šlo se na kutě.

Druhý den jsme udělali k brzkému obědu výborné palačinky a ještě dopoledne jsme vyrazili zpět do Litoměřic (tentokrát po silnici) za poznáním tohoto krásného města, a také navštívit místní bazén. Cestou jsme si zahráli pár her na louce a po návratu a po večeři jsme ve hraní pokračovali na chatě.

V sobotu ráno jsme se vydali na procházku po nádherné okolní krajině, vylezli jsme za krásným výhledem na rozhlednu Varhošť a plánovali jsme ještě navštívit zříceninu hradu Kamýk. To jsme ale nakonec z důvodu rozmáčených cest (a následně pak našich bot) nechali třeba zase na příště.

Odpoledne jsme si zahráli na místním hřišti fotbálek a pár dalších zábavných her, na uklouzaném blátě to ale všechno připomínalo spíš bahenní zápasy. Pak nezbývalo, než očistit bahnem pokryté svršky, což se nám povedlo nad očekávání dobře (nechť peroucí maminky posoudí). Ještě před večeří dostaly určené skupinky dětí za úkol vymyslet scénku, jejímž tématem byla ona zábavná i strastiplná cesta z vlaku na chatu. Ty pak předváděly o večerním programu. Zjistili jsme, že si tu cestu pamatujeme každý trochu jinak, a skvěle jsme se u toho pobavili.

V neděli ráno jsme si zabalili, vypucovali chatu a vyrazili domů. V Brodě na nádraží už na nás čekali nedočkaví rodičové a s úsměvem na rtech jsme se rozešli do svých domovů. A všichni už se těšíme na další podobně vydařenou akci, příště třeba zase pro změnu na sněhu ;)

Za všechny zablácené skautky a skauty Jarin ;)