Složení: Jakub Ševeček, Jaroslav Novotný, Jakub Rozmahel, Marcel Hál


Tak se rok s rokem sešel a my tu opět máme tábor. A jako loni, i letos jdou skauti na tábor pěšky. A jako loni, i letos nás mnoho není, a o to je lepší atmosféra.

Odjíždíme z Brodu ve čtvrtek dopoledne směr Kolín a Uhlířské Janovice. Zde na náměstí zřizujeme hlavní štáb u kostela a vyrážíme nakoupit dostatečné zásoby potravin. Mezitím začíná pršet. Naštěstí jen přeháňka. Po poledni vyrážíme směr Sudějov. Naše první neplánovaná zastávka je na třešních u silnice. Když se nebezpečně přibližují mraky, raději odcházíme směr les (stejně už ty třešně nemůžeme ani vidět). V lese nás průtrž chytne. A opět jen přeháňka. Když už máme dole baťohy, hrajeme jakési malé Komando - boj žlutou vietnamskou polívku. Vítězí můj tým...

Odcházíme do Sudějova, čepujeme zde vodu v léčivé studánce a dál pokračujeme směr rybníček v lese. Zde se koupeme a kecáme s místním chlapem, který nám doporučuje tábořiště u potoka pár metrů odsud.

Na tábořišti si děláme večeři (vietnamské polívky, buřty) a stavíme stan a přístřešky (já a Jarin). Přístřešky se doopravdy povedly, protože přežily velký déšť, který začal někdy v noci, a když pokračoval do 10 hodin dopoledne, rozhodl jsem, že nemá cenu dále ležet ve spacácích. Zabalili jsme a odešli na nejbližší silnici zkusit, zda nejede autobus. Po půlhodině čekání a 10 min. jízdy vystupujeme dole na křižovatce a těch pár metrů k táboru je i v dešti hračka.

A na závěr: Škoda, že bylo tak deštivo...