Hned na začátek upozorňuji, že tento článek je krátký a stručný, více si mohou zájemci přečíst v táborové kronice, kterou letos velmi pečlivě vedl Berlin.

Letošní tábor byl ve znamení hezkého počasí a celotáborové hry Český rok, kterou pro nás připravila rychtářka Věra s rychtářem Jirkou. Na táboře bylo kolem 30 dětí (12 skautů, 7 skautek, 9 světlušek, 4 vlčata), 8 členů Renegades a asi 10 ostatních dospěláků.

Během tábora jsme si mohli krom velice oblíbeného Komanda (píše se i anglicky Commando), na kterém byla letos doopravdy ELITA v čele s Berlinem, a která obhájila svou jedinou vlajku a všem ostatním po jedné ukradla, zahrát též hry v lese (Maršál a Špión, Boj o totem, Májky), zasportovat (ringo, softball) či vyzkoušet rukodělné práce (výroba dožínkových věnců, májek, krav, barvení vajec, výroba pomlázky), navštívit při výpravách zajímavá místa (Kutná Hora s kostnicí, Zbraslavice, Ledeč nad Sázavou, hrad Chřenovice) či se jen tak koupat (v rybníce v Čenovicích, starší též na výpravě v Sázavě ve Stvořidlech).

Snad se to všem líbilo a doufejme, že se příští rok sejdeme ve stejné sestavě plus někdo navrch.