Účastníci zájezduLetos jsme se vydali daleko předaleko, až na samý okraj České Republiky do Bílých Karpat. Cesta vlakem byla dlouhá, přesto však utekla poměrně rychle. Po příjezdu jsme si ještě dopřáli menší tůru do bývalých kasáren, které měly být naším útočištěm.

Celou dobu pobytu nám panovalo více než krásné počasí. Jediné co nehrálo do karet, byla vzdálenost všech památek i nádraží od našeho ubytování. S tím jsme si ale dokázali poradit výpravami po okolní nádherné krajině, která pro nás byla uplně nová.

Pro děti byla přichystána hra, na jejímž začátku byly rozděleny Generálem do jednotlivých rot a jejich prvním úkolem bylo vymyšlení názvu, pokřiku, znaku a přezdívek. Také měly menší výcvik: zdolávání překážkové dráhy. Všechny prošly na výbornou, ale při cvičení zběhl jeden vojín - Igo Zajíc.

Při pátrání po zběhovi procházejí hranice se Slovenskem a postupně se dozvídají, že Generál chce odpálit blízkou přehradu a zatopit vše okolo, což mu nemohou dovolit. Nakonec se všichni vyřádí při závěrečné hře, kdy seberou s Igem Zajícem všechny Generálovi bomby (ešusy).

Samozřejmě, den před odjezdem se tradičně pletly pomlázky a barvila se vejce. Stihlo se i polévání chlapců děvčaty, které chlapci hrdinně obstáli. V den odjezdu zase děvčata obstála pomlázkám chlapců a všichni sbalení jsme se mohli vydat na cestu domů.

Můžete se také podívat na fotky z akce.