Závodnice na koštětiLetošní oslavu pálení čarodějnic pro světlušky a vlčata jsme uspořádali malinko netradičně už v pátek 29. dubna. Skupina našich skautů a skautek s vedoucími odjela na výpravu na naše tábořiště a my zbylí jsme se sešli na Podzimku (náš pozemek za divadlem J. K. Tyla).

Jako první se sešla skupinka roverů a vedoucích, aby připravila poslední drobnosti na čarodějnický večer. Světlušky a vlčata v různých převlecích, čili vlastně čarodějnice, čarodějové a jiné kouzelné bytosti se začali slétat na Podzimek kolem páté hodiny.

Nejdřív jsme si na rozehřátí několik kouzelných běhacích her. Důležitým bodem našeho setkání byla možnost získat letecké oprávnění na několik typů košťat. Během chvilky byla připravená překážková dráha, kterou každý zájemce o letecký „řidičák“ musel úspěšně proletět na koštěti. Nejzáludnějším úkolem bylo „promotat“ se na koštěti sítí z provázků. Všichni ale nástrahy zkušební dráhy zdolali statečně a úspěšně a obdrželi letecký průkaz na zvolený typ koštěte. Největší zájem byl o koště s nadzvukovou rychlostí. Takže pro příště pozor na komíny, vysílače a mudlovské létající stroje!

Pak už byl nejvyšší čas zapálit slavnostní oheň. A že to byla pořádná vatra! Rozhodně nám u ohně zima nebyla, přestože večer už byl chladnější. Spolu s ohněm vzplála se zlobným syčením i naše hadrová čarodějnice.

U hořícího ohně pak vypuklo i slavnostní hodování, opékaly se buřty, párky, klobásy, chleba, rohlíky i jablka.

Po opékání jsme si zahráli oblíbenou hru Živé pexeso a kolem deváté hodiny se všichni účastníci začali rozlétávat domů. Roveři se ještě postarali o úklid, uhašení a zabezpečení ohně a to byl konec čarodějného večera.