Jáma na nové latrínyZdravím vás přátele,

už je tomu tak a rozhodli jsme se vybudovat nové, krásné latríny. 

Všechno začalo v pátek na "stavbě", neboli u Šéfa doma v 17:30, kde jsme naložili vše potřebné, jako něco na zub a pár pytlů s cementem jenom asi přesně třicet. K tomu pro paralelní pracovnice na výsadbu hromádku sazeniček stromků asi kolem padesáti. Vše se nasoukalo na vlek bo do Mokovýho autíčka i s posádkou Moko, Maruška von Brno, Šéf a Kolouch. Já (Mazel) s Kubou Jirkalovic jsme byli domluveni na půl 8, abych stihnul naložit vymazlené mazlovo masíčko a hlavně jsme hráli mistrovství světa semifinále se Švédskem a to jsem si nemohl nechat ujít. Bohužel jsme prohráli, ale tak už to ve sportu bývá (ale nakonec jsme získali bronz proti Rusům a to potěší). Kubajs se včasně zastavil a vyrazili jsme do kouzelné přírodní scenérie za Mokovic výsadkem. Přijeli jsme až na večer a to akorát tak, když už vše z vybalování bylo hotovo.

Zasedli jsme k romanticky svítícím, svíčkám a ke krbovému praskajícímu ohni. Dorazili mezi nás i Věrča a Helča Plívovic a roker Berlin. V tomto složení a příjemnou návštěvou Standy von Kácov jsme se po dlouhých neshledání vybavovali a grilovali mazlovo vymazlené maso, což byly vepřové kotletky s kostí. Jídlo královské, akorát mi poněkud ujel smysl pro chlapáckou stravu a měly pikantní ocásek, ani ind by nepohrdnul. Večer jsme završili s číšemi v rukách u melodii od mokových šikovných ruček hrajících na kytaru "taky nějakou tu smutnou".

Ráno nás vrchní velitel nechal překvapivě vyspávat až do půl osmý, za což si vyloudil obdiv. Po snídani se začalo vykopávat jámiště a k příjemnému překvapení už byly díry načatý údajně nějakými rodiči z minulých brigád (smekám). Dopoledne jsme si protáhli zakrnělá těla kopáním za úplně vymazleného počasí (taky sem to objednal v pentagooonu) kdy bylo pod mrakem ale nepršelo, co víc si přát? Po parádním obídku od děvčat, aneb lehodné kuřátko na paprice s těstovinama jsme začali šalovat a betonovat. Přijel nám píchnout i Drahošek a opustil nás za nějakým festem Berlin (jazzovim nebo co).
Takže Moko, Kuba a Drahoš byli nahoře u Suvů a vyráběli beton v míchačce a vozili v kádích na vleku k nám k tábořišti a my s Kolouchem a Šéfem uťupávali. Práce šla od ruky a tak hoši nadšení do díla přemluvili Šéfa a betonovalo se i za tmy. Večer jsem ugriloval zbytek masa (větší zbytek, tak tak se to snědlo) a dorazila i milá návštěva Lucky a Standy von Kácov. Večer byl nádhernej tak jak bejvá. Akorát nám drobet sprchlo. Ráno jsme dobetonovali během chvíle, protože hoši to minulej den fakt dotáhli hodně daleko a tak se uklidilo, zabetonoval schůdek do sklípka a nařezalo trochu dřeviska. Bohužel už byla neděle a tak jsme chtě-nechtě, spíš nechtě, jeli domu.

Už se těšim na pokračování a doufám v silnější tým, který doufám nebude uchvácen pátkem třináctého (na což nevěřim), ale nečekaně dost lidí odpadlo.

Zdarec Mazel