Holky při závoduPo náležitých přípravách, které probíhaly v posledních týdnech na schůzkách, jsme se v sobotu 14. května vydali prozkoušet své znalosti na Svojsíkův závod. Svojsíkův závod pro skauty a skautky se koná jednou za dva roky (střídá se se závodem světlušek a vlčat) a mohou se ho zúčastnit skautské družinky z celé republiky. Bohužel se letošní ročník kryl s Královským Broděním a tak se nám podařilo dát dohromady pouze dva závodní týmy skautek a jeden skautů. I tak to každopádně byla hojná účast!

Korádo

Pro Středočeský kraj se okresní kolo Svojsíkova závodu konalo v Červených Pečkách, a tak jsme se v sobotu ráno všichni účastníci sešli na nádraží a vydali se směr Kolín. Ve vlaku jsme si stihli vysvětlit pravidla a někteří si ještě došívali pár potřebných nášivek na kroj. V Červených Pečkách jsme se zaregistrovali a čekali na zahájení. Začalo to tradičním nástupem, kde nám vedoucí závodu zopakovat pár pravidel a pak už každá hlídka jenom čekala na svůj stanovený čas, kdy se měla dostavit na start. Všem se podařilo řádně odstartovat a pak už nás vedoucí čekalo pouze čekání, až se nám naši závodníci zase vrátí do startu/cíle. Zahráli jsme si napodobeninu plážového volejbalu (ačkoliv si myslím, že jsme se tím spíše postarali ostatním o zábavu), snědli připravený oběd, který se pořadatelům velmi povedl a poflakovali se na dece.

Holky při závoděOdpoledne se nám postupně začali vracet hlídky s čerstvými zážitky. Někdo něco zkazil támhle, někdo tady, ale ve výsledku byli všichni docela spokojeni. Bohužel konkurence byla obrovská a tak nám všechna místa s postupem do dalšího kola o pár bodů utekla. "Amazonky zelené" s 199.8 body obsadily krásné 5. místo, avšak od prvního místa je dělilo pouze nějakých 12 bodů. "Amazonky žluté", které dosáhly 183.5 bodů (takže taky žádný velký rozdíl) se umístily na 7. místě, a oddíl skautů "Zajdi" získali 185 bodů, což vystačilo na 6.-7. místo. Kdo by si chtěl umístění prostudovat blíže, může si výsledky stáhout zde.

Někteří spokojení, někteří trošku zklamaní, jsme se vraceli domů. Každopádně zkušenost to určitě byla zajímavá a věřím, že za dva roku tam všem vytřem zrak. Fotografie si můžete prohlédnout v naší fotogalerii zde.

 

Pár fotek z fotoaparátů pořadatelů:

Příprava na nástupNástupNástup

CenyTerka losuje pořadíHolky při závodě