Když už nám teď koroňák nepřeje a museli jsme zrušit všechny plánované akce s našimi světluškami, vlčaty, skautkami i skauty, zdálo by se, že vás čtenáře nemáme o čem informovat. Ale to není tak úplně pravda.
Rádi vás vždycky seznamujeme s ơ m, jaké akce pořádáme, na jaké soutěže jezdíme a jak na nich bodujeme, kam jezdíme na výpravy a jaké kouty republiky poznáváme. A když teď o takovýchto akcích referovat nemůžeme, tak vám aspoň povíme, jak si „hrajeme“ my roveři a dospěláci. Protože kdo si hraje, nezlobí. A protože hra pro dospělé na pět písmen nazývá se prý PRÁCE, povíme vám, na čem mimo jiné v posledním roce pracujeme.
Pod vedením Šéfa jsme v loňském roce začali postupnou opravu a přestavbu srubu na našem tábořišti v Kácovci. Ten byl postaven v polovině sedmdesátých let a od té doby až dodnes vlastně neprošel žádnou větší opravou. Byť tedy jde o naše původní tábořiště, vedle novějšího a v současnosti více využívaného srubu na tábořišti Pod kopcem Pohoř může působit jako takový jeho starší vetchý bratříček. A tak jsme se rozhodli dát kácoveckému srubu novou „fasádu“. Postupně po kouskách se mu snažíme darovat vždy alespoň několik víkendů v roce, kdy se sjedeme my vedoucí a postupně srub zvelebujeme. A byť cílem bylo opravit srub, jako další velký přínos se ukázalo vlastně ještě něco dalšího. Na přestavbě kácoveckého srubu se totiž z velké míry podílejí a na pracovní víkendy se sjíždějí naši bývalí roveři a vedoucí, tedy Ɵ , kteří s námi dříve taky skautovali, pak ale v důsledku svých jiných životních a pracovních povinností postupně skautovat přestali. Jenže jak se říká „jednou skautem, navždy skautem“, teď se společně strávené pracovní víkendy stávají sice fyzicky náročnou, ale jinak po všech stránkách milou a vítanou akcí, kde se setkávají po letech skautští kamarádi napříč generacemi a když se večer dopracuje, u ohně a kytary se můžou všichni zasmát a zavzpomínat na roky dávno minulé.
A cože tomu starému srubu provádíme? O trochu jej rozšiřujeme a zpevňujeme směrem do svahu, který se pomalu ale jistě začal bortit. Srub postupně dostane novou střechu i podlahu, nové rozvody studánkové vody a postavíme mu nová větší kamna. V létě na táboře a na různých víkendových výpravách se do něj tak schová před deštěm více dětí, usuší se tam více mokrých svršků, budeme moci uvařit na více hrncích a bude v něm pořád tak veselo, tak jako vždy po celou jeho více než čtyřicetiletou existenci bylo.
Teď nás sice v další práci brzdí koronové zákazy, ale už na jaře budeme pokračovat a těšíme se, až sroubek v novém kabátě v létě na výpravě nebo na táboře uvidí i děti.